X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Cios w czuły punkt Rosji? USA pracują nad sankcjami w energetyce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 09:50
Administracja prezydenta USA Baracka Obamy rozważa nałożenie na Rosję nowych sankcji w związku z kryzysem na Ukrainie - pisze o tym dziennik "Financial Times".
Wiedeń: protest przeciwko polityce Rosji. Władimir Putin wybrał się z wizytą do Austrii, podpisano porozumienie w sprawie Gazociągu Południowego
Wiedeń: protest przeciwko polityce Rosji. Władimir Putin wybrał się z wizytą do Austrii, podpisano porozumienie w sprawie Gazociągu Południowego Foto: PAP/EPA/GEORG HOCHMUTH

Kryzys na Ukrainie - serwis specjalny >>>

Według szefów branży energetycznej sankcje wymagałyby od amerykańskich firm tego sektora występowanie o zgodę na eksport technologii do Rosji - pisze londyńska gazeta.
Władze USA nie wydawałyby licencji na eksport wszelkich technologii z ponad 10-procentowym wkładem amerykańskim - poinformowali przedstawiciele amerykańskiego sektora energetycznego; reguły te dotyczyłyby wyłącznie nowych projektów.
W weekend wiceprezydent USA Joe Biden powtórzył, że Stany Zjednoczone i ich partnerzy z G7 przygotowują kolejne sankcje gospodarcze wobec Rosji, które zostaną wprowadzone, jeśli Moskwa nie zatrzyma przepływu broni i bojowników na Ukrainę oraz nie wezwie prorosyjskich separatystów na wschodzie tego kraju do złożenia broni.
Nowym sankcjom USA wobec Rosji sprzeciwia się jednak zarówno wiele państw europejskich, jak i amerykański biznes, obawiający się utraty konkurencyjności, gdyby Waszyngton podjął jednostronne działania - zauważa "FT".
Dziennik wskazuje, że w "ostatnich miesiącach sama administracja waszyngtońska jest podzielona, jeśli chodzi o to, jak daleko można się posunąć w wywieraniu presji na Rosję". Ostrożność co do zaostrzenia sankcji zalecają przedstawiciele ministerstwa skarbu oraz gospodarki i handlu USA - dodaje "Financial Times".

PAP/agkm

''

Czytaj także

Van Rompuy do Rosji: trzeba przerwać dozbrajanie separatystów na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 06:47
Unia Europejska ponownie nakłania Rosję do podjęcia konkretnych kroków w celu osłabienia napięć na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Austria porozumiała się z Gazpromem ws. gazociągu South Stream

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 09:41
Austriacki koncern energetyczny OMV podpisał z rosyjskim Gazpromem umowę dotyczącą budowy odcinka gazociągu South Stream, który będzie prowadził do Austrii. Pierwsze dostawy gazu są planowane na rok 2017.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Ukrainy pozytywnie o Putinie, prorosyjscy separatyści negatywnie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 17:16
Prezydent Petro Poroszenko pozytywnie ocenia decyzję Władimira Putina o wycofaniu zgody na wykorzystanie wojska na terytorium Ukrainy. Za to samo prezydenta Rosji krytykują separatyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 400 osób zginęło od kwietnia w walkach we wschodniej Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 21:27
Tak wynika z raportu przedstawionego przez ONZ. Tylko w ciągu dwóch miesięcy w starciach na wschodzie Ukrainy zginęły 423 osoby, w tym cywile - podkreślają autorzy opracowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poroszenko nie wyklucza przerwania rozejmu z separatystami

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 21:54
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko dał szefom struktur siłowych rozkaz odpowiadania ogniem w razie atakowania sił rządowych przez nielegalne ugrupowania zbrojne.
rozwiń zwiń