X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spektakle, koncerty, pokazy filmowe. Zaczyna się 24. Malta Festival

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 06:55
Blisko 1200 artystów i aktywistów oraz 300 przedsięwzięć artystycznych - w Poznaniu rozpoczyna się 24. Malta Festival. Święto teatru i kultury potrwa trzy tygodnie. Tematem przewodnim festiwalu - "Idiomem" - jest "Ameryka Łacińska. Mieszańcy".
Audio
  • Na 24. Malta Festival zaprasza dyrektor festiwalu Michał Merczyński (IAR)
Damon Albarn
Damon Albarn Foto: Wikipedia/Σπάρτακος

Zaplanowano 300 wydarzeń artystycznych: spektakli teatralnych, widowisk tanecznych, koncertów, performansów, pokazów filmowych, warsztatów i wystaw. Bohaterem tegorocznej Malty jest kurator "Idiomu" Rodrigo Garcia - jeden z najbardziej oryginalnych, zaangażowanych i radykalnych w swojej twórczej postawie artystów teatru.

Argentyński reżyser teatralny tłumaczy, że tytuł "Mieszańcy" można, między innymi, odnieść do mieszanki stylów kulturowych, jakie będą prezentowane na Malcie. - To rodzaj metafory. To mieszanka sztuk; muzyki, teatru, tańca. I to jest to, co mnie interesuje - artyści, którzy pracują w różnych można powiedzieć dyscyplinach i sztuki, których rodzaj nie do końca można sprecyzować. Oglądając je nie wiadomo, czy to jest teatr czy to jest performance czy może taniec - podkreśla Garcia.

Argentyńczyk od wielu lat mieszkający w Europie w Poznaniu pokaże swój spektakl "Golgota Picnic". Przedstawienie wzbudzało gwałtowne reakcje widzów w wielu ośrodkach teatralnych świata. Podobnie zapowiada się w Poznaniu. Do siedziby fundacji Malta przychodzą setki listów od osób urażonych m.in. nawiązaniami do chrześcijańskiej ikonografii, a środowiska narodowe zapowiadają pikiety, by nie dopuścić do prezentacji widowiska. Pokazy zaplanowano pod koniec festiwalu 27 i 28 czerwca.

Tegoroczny Malta Festival Poznań to także dwóch legendarnych artystów. Z dwoma spektaklami wystąpi belgijska choregrafka Anne Teresa De Keersmaeker. Jej choreografie inspirowały najwybitniejszych twórców współczesnego teatru i tańca, ale i głośne postacie popkultury m.in. Beyonce. Festiwal zakończy się 29 czerwca koncertem Damona Albarna - współzałożyciela grupy Gorillaz oraz wokalisty zespołu Blur. Artysta w Poznaniu będzie promować swoją pierwszą solową płytę "Everyday Robots".

mr, IAR

Czytaj także

Festiwal Korczak - dla dzieci zakochanych w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 12:00
Wielkimi krokami nadchodzi największe wydarzenie teatralne dla dzieci i młodzieży w 2014 roku, czyli specjalna edycja Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Na najmłodszych czeka ponad 100 spotkań teatralnych oraz kilkadziesiąt warsztatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roberto Innocenti: rysując dla dzieci, sam staję się dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 11:00
Dzięki jego ilustracjom "Pinokio" to najpiękniejsza książka jaką kiedykolwiek widział świat - uznał magazyn "New Yorker". Czytelnicy też nie pozostają obojętni na talent Roberto Innocentiego. Doceniają jego artystyczny kunszt i przepiękne rysunki, którymi oprawia literacką klasykę, m.in. "Dziadka do orzechów" i "Calineczkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

15. Piknik Olimpijski. Zabawa z mistrzami na Kępie Potockiej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 18:00
Setki rodziców z dziećmi zjawiło się w sobotę na Kępie Potockiej w Warszawie by wziąć udział w sportowo-rekreacyjnym święcie - 15. Pikniku Olimpijskim. Impreza promowała przede wszystkim sport młodzieżowy.
rozwiń zwiń