X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Janusz Palikot: żadnych ściętych głów i żadnych konfliktów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 18:20
Twój Ruch rozlicza porażkę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - To może dla nas być lekcją - mówi Janusz Palikot w przerwie posiedzenia Krajowej Rady Politycznej partii.
Audio
  • Sytuacja Twojego Ruchu jest dobra jak nigdy dotąd - zapewnia lider ugrupowania Janusz Palikot / IAR
Janusz Palikot zapowiada złagodzenie programu jego ugrupowania w sprawie walki z Kościołem
Janusz Palikot zapowiada złagodzenie programu jego ugrupowania w sprawie walki z Kościołem Foto: PAP/Jacek Turczyk

Lider TR przekonywał, że ugrupowanie jest skonsolidowane i zwarte "jak nigdy wcześniej". "Ma się poczucie, że najlepsze przed nami" - dodał Palikot. Podkreślał, że z partii nikt nie odszedł, nie ma też "żadnych ściętych głów i żadnych konfliktów".

Według Palikota, Twój Ruch, w czasie posiedzenia Krajowej Rady Politycznej ustalił, że opiera się na trzech filarach. Pierwszy z nich to "przyjazne państwo", które tworzy warunki m.in. do łatwiejszego i bardziej opłacalnego działania dla przedsiębiorców i osób, które chcą założyć firmę - mówił polityk.

Kościół już mniej straszny?

Jako drugi filar TR Palikot wymienił świeckie państwo. Tłumaczył, że odbyła się w tej sprawie burzliwa dyskusja. W jej wyniku zdecydowano, że idea świeckiego państwa prezentowana przez TR powinna się opierać m.in. na wyeliminowaniu nauczania lekcji religii ze szkół i niefinansowaniu kościołów z pieniędzy publicznych.
- Natomiast w wyborach do PE często przekraczaliśmy tę granicę, także ja ją przekraczałem i to czasami miało taki efekt, sprawiało takie wrażenie, jakbyśmy walczyli z religią, czy z symbolami religijnymi, albo jakbyśmy walczyli z każdym człowiekiem Kościoła, bez względu na to, czy złamał czy nie jakieś przepisy. - Umówiliśmy się na pewną korektę w tym zakresie - stwierdził Palikot.

Trzecim filarem działania partii ma być "równość dla każdego człowieka albo inaczej to nazywając legalizacja każdego człowieka bez względu na wiek płeć i przekonania religijne; by miał takie sama prawa, szanse, status" - powiedział lider Twojego Ruchu.

Ugrupowanie Janusza Palikota startowało w wyborach do parlamentu Europejskiego w koalicji Europa Plus Twój Ruch. Nie udało się jej uzyskać wystarczającej liczby głosów, żeby przekroczyć próg wyborczy.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR/PAP/iz

Czytaj także

Wybory do PE. Palikot: za 10 lat będziemy mieli 50 proc. poparcia

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 22:37
Wynik poniżej oczekiwań, ale wierzę, że nasz program jest dobry dla Polski i Europy - mówił lider koalicji Europa Plus Twój Ruch Janusz Palikot, komentując sondażowe wyniki wyborów do PE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Celiński o koalicji Europa Plus Twój Ruch: to jest projekt nieco fałszywy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 13:00
- To zlepek bardziej ambicji poszczególnych ludzi aniżeli wspólnej, wypracowanej latami wizji człowieka w polityce - tak Andrzej Celiński ocenia w radiowej Jedynce przyczyny porażki koalicji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Siwiec: dostaliśmy łomot, bo nie mieliśmy wspólnego przekazu

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 09:30
- Skoro nie ma sukcesu, jest porażka. Jak jest porażka, to wszyscy są poobijani. Koalicja Europa Plus - Twój Ruch w spokoju i poważnie zakończyła swoją misję - mówi w "Salonie politycznym Trójki" Marek Siwiec.
rozwiń zwiń