X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina: Achmetow potępia separatystów (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 13:10
Pracownicy zakładów najbogatszego Ukraińca, Rinata Achmetowa, mają w południe wziąć udział w akcjach na rzecz jedności kraju. Pochodzący z Doniecka oligarcha zdecydowanie wystąpił przeciwko separatystom.
Audio
  • Relacja Piotra Pogorzelskiego z Kijowa (IAR): Achmetow ogłasza proukraińskie manifestacje
Prorosyjscy bojownicy pod Słowiańskiem w obwodzie donieckim
Prorosyjscy bojownicy pod Słowiańskiem w obwodzie donieckimFoto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Rosja zaczyna nowe ćwiczenia przy granicy Ukrainy. Unia Europejska przekaże pierwszą ratę pomocy dla Kijowa [relacja] >>>

Powodem bardzo emocjonalnego oświadczenia biznesmena były poniedziałkowe wydarzenia w Mariupolu. Pracownicy jego zakładów mieli wziąć udział w proukraińskiej manifestacji przeciwko separatyzmowi, jednak zrezygnowano z jej organizacji ze względu na obawy, że uczestnicy zostaną zaatakowani przez separatystów. W związku z tym w nocy Rinat Achmetow wydał oświadczenie, które jest emitowane, między innymi, przez jego kanał telewizyjny Ukraina.

We wtorek w południe wszystkie jego zakłady przemysłowe w całym Zagłębiu Donieckim mają przerwać pracę, a robotnicy wyjść na manifestacje. Biznesmen zdecydowanie potępił separatystów. Jego zdaniem chodzenia z automatami, maruderstwa i porwań zwykłych ludzi nie można nazwać walką o prawa Zagłębia Donieckiego. - To jest walka z mieszkańcami Zagłębia. To ludobójstwo - podkreślił.

Rinat Achmetow był wielokrotnie oskarżany o wspieranie separatystów. Zwracano uwagę, że gdyby był przeciwko nim, nie udałoby im się zakłócić porządku w obwodzie donieckim.

Jednak w ostatnim czasie Achmetow zdecydowanie się od nich odciął wydając oświadczenia, w których krytykuje ich działania. Prorosyjscy bojówkarze zażądali od oligarchy, między innymi, aby płacił podatki im, a nie władzom w Kijowie. Wywołało to oburzenie biznesmena, który był przyzwyczajony do tego, że to on dyktuje warunki. Destabilizacja sytuacji szkodzi także jego przedsiębiorstwom.

IAR/agkm

''

Czytaj także

18.05.2014.Tatarzy na Krymie deklarują walkę o autonomię. Obchody rocznicy deportacji [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 21:54
Mimo zakazu władz Krymu Tatarzy obchodzą w Symferopolu 70 rocznicę stalinowskich represji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odessa przed wyborami. "70 procent nie ufa władzy"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 11:21
Odessa przygotowuje się do wyborów prezydenta i mera Władze Odessy starają się ustabilizować sytuację po tragedii z 2 maja, gdy w starciach i pożarze siedziby związków zawodowych zginęło 48 osób i prawie 250 zostało rannych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatarzy będą walczyć o autonomię [podsumowanie]

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 22:30
W 70. rocznicę stalinowskich deportacji z Krymu Tatarzy ogłosili deklarację, że będą dążyć do autonomii narodowej. Zrobili to w czasie uroczystości rocznicowych, zakazanych przez nowe władze półwyspu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel: trzeba lepiej zabezpieczyć wybory na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 08:00
Ukraińskie organizacje pozarządowe apelują o wzmocnienie sił zabezpieczających wybory i ochraniających komisje wyborcze przed głosowaniem 25 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja grozi zakręceniem kurka. Rozmowy w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 08:55
Do Berlina leci komisarz do spraw energii Guenther Oettinger, na spotkanie z ministrem energetyki Rosji. Rozmowa dotyczy dostaw gazu przez Ukrainę do Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”NATO nie obroniłoby państw bałtyckich przed Rosją”

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 10:57
NATO nie ma możliwości, by bronić Litwy, Łotwy czy Estonii - twierdzi "Der Spiegel", który dotarł do wewnętrznych dokumentów Sojuszu Północnoatlantyckiego. - NATO potrzebowałoby około sześciu miesięcy, by odpowiedzieć na atak Rosji - dodaje jeden z ekspertów niemieckiego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowiańsk: w ostrzale moździerzowym zginął ukraiński żołnierz

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 11:50
Według resortu obrony Ukrainy do wojskowych strzelano z moździerza ustawionego na terenie przedszkola. Do ataku doszło w poniedziałek nad ranem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela pomoże Ukrainie negocjować cenę gazu

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 12:23
Unijny komisarz do spraw energii Guenther Oettinger zapowiada, że Wspólnota wesprze Kijów, jeśli chodzi o gazowy dług wobec Rosji i ustalenie rynkowej ceny za błękitne paliwo.
rozwiń zwiń