X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brutalne zabójstwo w Filharmonii Dolnośląskiej. Dziś wyrok

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 10:58
Jeleniogórski sąd ogłosi po południu wyrok w sprawie podwójnego zabójstwa w Filharmonii Dolnośląskiej, do którego doszło w nocy z 7 na 8 marca 2013 roku. Zginął wtedy zabity w okrutny sposób pracownik ochrony oraz młoda harfistka, która dodatkowo została brutalnie zgwałcona.
Audio
  • Rzecznik sądu w Jeleniej Górze Andrzej Wieja mówi, że prokurator wnioskował o taką karę, by 30-letni oskarżony nie wyszedł już nigdy na wolność/IAR
Zdjęcie archiwalne: rozpoczęcie procesu Michała M. oskarżonego o zabójstwo harfistki i portiera
Zdjęcie archiwalne: rozpoczęcie procesu Michała M. oskarżonego o zabójstwo harfistki i portieraFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Rzecznik sądu w Jeleniej Górze Andrzej Wieja wyjaśnił, że prokurator wnioskował o taką karę, by 30-letni dziś oskarżony nie wyszedł już nigdy na wolność. Zażądał za każdy z czynów kary dożywotniego więzienia, po 10 lat utraty praw publicznych.

Złożył też wniosek o karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności i możliwość uzyskania przez skazanego warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbywanej kary nie wcześniej niż po 50 latach.
Rodzina zabitej 27-letniej harfistki poparła wniosek prokuratury.

FILM z 24.03.2014 r. - Chcemy dożywocia i ograniczenia możliwości skorzystania z warunkowego przedterminowego zwolnienia dopiero po 40 latach. - takie stanowisko przed drugą rozprawą ws. podwójnego zabójstwa w Filharmonii Dolnośląskiej przedstawił pełnomocnik matki jednej z ofiar Maciej Zaborowski.
TVN24/x-news

Do części zarzutów mężczyzna się przyznał. Kwestią do ustalenia przez sąd pozostawał wymiar kary.
Proces w tej sprawie odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Przyjechała na jeden występ

Do zbrodni doszło w nocy z 7 na 8 marca 2013 r. w budynku Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Ofiarami byli 59-letni Paweł K. pracownik ochrony, który pracował jako portier oraz 25-letnia Victoria J. - harfistka, która nocowała w pokoju gościnnym. Pochodząca z Warszawy artystka przyjechała w zastępstwie na jeden koncert. Oskarżony Michał M. był tam pracownikiem technicznym.

Został zatrzymany w kilka dni po zbrodni na Górnym Śląsku. Od tego czasu przebywa w tymczasowym areszcie. Wcześniej nie był karany. Przed rozpoczęciem procesu informowano, że nie ma żadnych bezpośrednich świadków zabójstw, są tylko dowody pośrednie, ekspertyzy w tym DNA, a monitoring zarejestrował jedynie wędrówkę zabójcy po schodach.

FILM z 14.02.2014 r. : - Wnioski karne mogą być tylko jedne. Sama kara dożywotniego pozbawienia wolności nie kończy wyroku. Pozostaje jeszcze kwestia ewentualnego obostrzenia kary, czyli ograniczenia możliwości przedterminowego zwolnienia - powiedział prokurator Sebastian Ziembicki chwilę przed rozpoczęciem w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze procesu Michała M.

TVN24/x-news

pp/IAR/PAP

Czytaj także

Zabójstwo w filharmonii: 29-latek przyznał się do dwóch zbrodni

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 09:58
Do podwójnego zabójstwa przyznał się były pracownik jeleniogórskiej filharmonii - Michał M. Został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi dożywocie
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwójne zabójstwo w filharmonii. Pogrzeb harfistki

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 18:00
W sobotę w Warszawie odbędzie się pogrzeb harfistki zamordowanej w ubiegłym tygodniu w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze - podaje gazeta.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwo w filharmonii. Harfistka wpadła w oko sprawcy?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 15:20
Jak podaje gazeta.pl, to nie konflikt z ochroniarzem był powodem podwójnego zabójstwa w Filharmonii Dolnośląskiej, do którego popełnienia przyznał się 29-letni Michał M.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwójne zabójstwo w jeleniogórskiej filharmonii. Podejrzany przyznał się

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 15:07
Prokuratura w Jeleniej Górze skierowała w czwartek do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi M., któremu zarzuca dwa zabójstwa - harfistki i portiera.
rozwiń zwiń