X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Majówka pod znakiem pikników europejskich i koncertów

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 12:29
Pikniki rodzinne, biegi uliczne, gry i zabawy dla dzieci, koncerty gwiazd - to najpopularniejsze formy świętowania 10. rocznicy wejścia Polski do UE, które odbędą się w całym kraju w trakcie weekendu majowego. 3 maja - tradycyjnie - poświęcony będzie konstytucji.
Audio
  • Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza mówi o utrudnieniach w Warszawie podczas weekendu majowego (IAR)
Najdłuższa Lekcja Europejska - europejski maraton, którego celem jest świętowanie 10. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Katowicach
Najdłuższa Lekcja Europejska - europejski maraton, którego celem jest świętowanie 10. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w KatowicachFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Rozwiązywanie zagadek na temat Unii Europejskiej i pokonanie trasy w centrum miasta, na której znajdą się obiekty współfinansowane z funduszy unijnych - to elementy Europejskiej Gry Miejskiej zaplanowanej 1 maja w Rzeszowie.

W Poznaniu piknik europejski na pl. Wolności zainauguruje hymn UE w wykonaniu dudziarzy ze Szkocji i Wielkopolski. Piknik zakończy koncert pod dyrekcją Zbigniewa Górnego.

W Suwałkach "Marsz do Unii" przejdzie spod obelisku Unii Europejskiej do pl. Marii Konopnickiej, który został sfinansowany ze środków unijnych i zostanie 1 maja uroczyście otwarty. Od tego dnia będzie też można oglądać wystawę fotograficzną "Suwałki-10 lat w UE".

O tym, co udało się zrealizować dzięki pieniądzom z Unii będą informowały wybrane gminy i instytucje w Zielonej Górze; w Gorzowie odbędzie się EuroMajówka, a w Nowej Soli w porcie rzecznym - parada wodniacka i regaty kajakowe oraz prezentacje projektów unijnych, dzięki którym wybudowano nowe przystanie na Odrze i dwa statki turystyczne.

Prognoza pogody - 30.04 - 2.05:

Źródło: TVN24/x-news

Przez rynek Manufaktury w Łodzi 1 maja w samo południe przejdzie parada i konny oddział Straży Miejskiej. Przewidziano też m.in. quiz wiedzy o funduszach europejskich oraz koncerty, w których zagrają i zaśpiewają m.in. zespół L.Stadt, Dawid Podsiadło oraz Dżem.

W Parku Śląskim w Chorzowie podczas pikniku rodzinnego "Śląskie w Unii - strzał w dziesiątkę", chętni będą mogli m.in. zajrzeć do tzw. stref tematycznych. W strefie "Śląsk kopalnią pomysłów i nowoczesnych technologii" odbędzie się pokaz z zakresu projektowania komputerowego nowych technologii i 3D oraz pokaz robotów. W strefie "Aby Śląsk był wzorem" odbędą się warsztaty projektowania rzeczy codziennego użytku.

We wszystkich miastach powiatowych województwa opolskiego w ramach obchodów 10-lecia obecności Polski w UE odbędą się imprezy plenerowe. Np. w Krapkowicach w czwartek zaplanowano XXXII Krapkowicki Bieg Uliczny, a w niedzielę - piknik europejski.

We Wrocławiu pod Halą Stulecia gwiazdą pikniku funduszy europejskich 1 maja będzie zespół Me Myself and I. W Rynku zaplanowano pobicie Gitarowego Rekordu Guinnessa w graniu przeboju Jimiego Hendrixa "Hey Joe", a wieczorem na wyspie Słodowej dadzą koncert m.in. Eric Burdon, Uriah Heep i Steve Vai.

Jak przygotować się na majówkowy wyjazd?

Źródło: TVP/x-news

Parada Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP rozpocznie w czwartek w Gdańsku na Targu Węglowym Wielki Festyn Rodzinny.

W centrum Białegostoku na Rynku Kościuszki główną atrakcją pikniku ma być specjalna platforma, która wyniesie widzów na wysokość 50 m. Odbędzie się też pokaz najsłynniejszego magika w kraju Macieja Pola.

Główne uroczystości związane z akcesją do UE w woj. świętokrzyskim obędą się w Sandomierzu. Atrakcją będzie widowisko oparte na grze świateł i dźwięku pt. "Po zmierzchu" autorstwa Anny Skuratowicz-Cedro. Gwiazdą wieczoru ma być Anna Wyszkoni.

Na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z uroczystym koncertem wystąpią Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz chóry UMCS i uniwersytetów w Muenster w Niemczech oraz Graz w Austrii. Podczas festynu wystąpią też m.in. zespoły Bracia, Pawkin, kabaret Świerszczychrząszcz i dziecięce grupy taneczne.

1 maja także w Szczecinie zaplanowano europejską majówkę, podczas której wystąpią artyści związani z Pomorzem Zachodnim: Łona, Webber i the Pimps oraz zespół Hey. W Toruniu piknik europejski odbędzie się na placu przed Urzędem Marszałkowskim.

Wiele atrakcji przewidziano także na sobotę, kiedy przypada święto Konstytucji 3 Maja.

Magda Gessler poleca, co zabrać na majowy piknik:

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Oficjalne obchody 223. rocznicy uchwalenia konstytucji rozpoczną się w Krakowie od złożenia kwiatów pod pomnikiem współtwórcy tego dokumentu Hugona Kołłątaja. Na Wawelu odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny.

Na krakowskich Błoniach odbędzie się też piknik. Przejdą dwa marsze patriotyczne: jeden organizuje formacja rekonstrukcyjna - Stowarzyszenie "Podolski Regiment Odprzodowy". Drugi pochód organizowany przez PiS rozpocznie się od złożenia kwiatów pod Krzyżem Katyńskim i zakończy na pl. Matejki.

Trzeciomajowe główne uroczystości w Białymstoku odbędą się przy pomniku Józefa Piłsudskiego. W specjalnym biało-czerwonym miasteczku zaplanowano m.in. wspólne robienie biało-czerwonego łańcucha. Organizatorzy liczą, że będzie miał on kilka kilometrów.

W Kielcach po mszy w intencji ojczyzny przed pomnikiem Stanisława Staszica zaplanowano piknik historyczny. Obchody zakończy "Majowe Pieśniobranie" przy muszli koncertowej.

Barwnym korowodem, który tańcząc poloneza przejdzie od Ratusza na Pl. Litewski, uczczona zostanie rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Lublinie. W archikatedrze lubelskiej odprawiona zostanie msza w intencji ojczyzny.

Harcerze przedstawią rekonstrukcje wydarzeń z okresu okupacji niemieckiej, kiedy 3 maja 1944 r. dla uczczenia święta narodowego, ich rówieśnicy z Szarych Szeregów zawiesili 3-metrową biało-czerwoną flagę na Wieży Trynitarskiej na Stary Mieście.

W Szczecinie 3 maja pod Pomnikiem Czynu Polaków na Jasnych Błoniach zaplanowano m.in. ceremoniał wojskowy, modlitwę, apel pamięci oraz defiladę.

3 maja w południe na starówkach Bydgoszczy i Torunia zaplanowano uroczyste msze w intencji ojczyzny pod przewodnictwem miejscowych ordynariuszy.

mr, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncerty w Polsce w 2014 roku. Zagrają m.in. Pearl Jam, Black Sabbath i Backstreet Boys

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 14:05
Aerosmith, Pearl Jam, Sixto Rodriguez, Black Sabbath, Soundgarden, Tori Amos, Skunk Anansie, Backstreet Boys - to tylko część artystów, którzy zagrają w 2014 r. w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stolica będzie "Happy". Pharrell wystąpi w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 15:40
Organizatorzy festiwalu Pozytywne Wibracje ujawnili największą gwiazdę najbliższej edycji imprezy, która odbędzie się 20 czerwca na stadionie Pepsi Arena w Warszawie.
rozwiń zwiń