X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Egzamin gimnazjalny 2014. Dziś część matematyczno-przyrodnicza [pytania, opinie, arkusze]

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 23:59
Blisko 380 tys. uczniów trzecich klas gimnazjów napisało w czwartek egzamin gimnazjalny z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.
Audio
  • Gimnazjaliści po przedmiotach przyrodniczych. Relacja Kamila Szwarbuły (IAR)
  • Gimnazjaliści o egzaminie gimnazjalnym z matematyki. Relacja Kamila Szwarbuły (IAR)
Uczniowie gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim piszą egzamin gimnazjalny
Uczniowie gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim piszą egzamin gimnazjalnyFoto: PAP/Lech Muszyński

W czwartek o godz. 9 gimnazjaliści przystąpili do pisania pierwszej części egzaminu gimnazjalnego 2014 z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, w której znalazły się pytania z przedmiotów przyrodniczych (geografii, biologii, chemii, fizyki). Na rozwiązanie testu mieli godzinę.
Na egzaminie uczniowie mieli do rozwiązania 24 zadania. Wszystkie były zamknięte - zdający sam musiał wybrać prawidłową odpowiedź z zaproponowanych w arkuszu. Zdaniem wychowanków z Gimnazjum nr 5 w Warszawie, najtrudniejsze były zadania z chemii, zwłaszcza to, które dotyczyło układu okresowego pierwiastków.
Egzamin gimnazjalny 2014. Przedmioty przyrodnicze - pytania>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Przedmioty przyrodnicze - arkusze>>>

Egzamin z matematyki. Uczniowie: nie było źle
O godz. 11 rozpoczął się egzamin z matematyki. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli półtorej godziny. Zdaniem zdających egzamin ogólnie nie był trudny, ale mimo to pojawiły się polecenia, z którymi mieli problem.

- Było zadanie z rachunku prawdopodobieństwa, rzucanie kostką. Mieliśmy to w szkole, ale to trudny temat jak dla mnie - powiedział jeden z uczniów. - Trzeba było udowodnić, że dwa trójkąty są podobne. Nie zrobiłem tego, nawet nie zacząłem - dodał jego kolega.
Egzamin gimnazjalny 2014. Matematyka - pytania>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Matematyka - arkusze>>>

Język polski, historia i WOS
W środę gimnazjaliści napisali egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej. On również był podzielony na dwa bloki. W pierwszym znalazły się zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, a w drugim - z języka polskiego.
x-news.pl, TVN24
Egzamin gimnazjalny 2014. Język polski - pytania>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Język polski - arkusze>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Historia i WOS - pytania>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Historia i WOS - arkusze>>>

W piątek język obcy

W piątek gimnazjaliści podejdą do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego. Przeprowadzony on będzie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Potrwa on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut). Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie zdawać tylko część uczniów - tylko ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.
Egzamin będzie przeprowadzany z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Najczęściej wybieranym językiem obcym jest język angielski.
Egzamin gimnazjalny 2014: najważniejsze informacje>>>
Egzamin gimnazjalny 2014: harmonogram>>>

"Wesoła urna wyborcza". Zadanie z egzaminu stało się hitem w internecie>>>

Wyniki w czerwcu

Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki uczniowie poznają w czerwcu.

Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych.

Egzamin gimnazjalny 2014. Nie znasz odpowiedzi? Strzelaj!>>>

Egzamin gimnazjalny 2014. "Nie uczyłem się, ale i tak zdam">>>

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu, to będzie go pisać w drugim terminie - 2, 3 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.
Czytaj więcej o egzaminie gimnazjalnym 2014>>>

IAR, PAP, CKE, kk

Czytaj także

Egzamin gimnazjalny 2014. Część humanistyczna. Historia, WOS, język polski [pytania, arkusze, opinie]

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 15:50
Rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminacyjny. W środę blisko 380 tys. uczniów napisało egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egzamin gimnazjalny 2014. Przedmioty przyrodnicze - arkusze z pytaniami

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 22:13
Blisko 380 tys. uczniów trzecich klas gimnazjów napisało w czwartek egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych. Poniżej publikujemy arkusze z pytaniami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egzamin gimnazjalny 2014. Matematyka - arkusze z pytaniami

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:30
Blisko 380 tys. uczniów trzecich klas gimnazjów napisało w czwartek egzamin gimnazjalny z matematyki. Poniżej publikujemy arkusze z pytaniami.
rozwiń zwiń