X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przywódca Tatarów krymskich z zakazem wjazdu na Krym

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 11:00
Mustafa Dżemilew, długoletni więzień sowieckich łagrów, otrzymał zakaz wjazdu do Federacji Rosyjskiej, a tym samym na zajęty przez Rosjan półwysep. Tatarski polityk zapowiedział, że nie podporządkuje się tej decyzji.
Audio
  • Rosyjskie służby graniczne nie wpuszczą na Krym tatarskiego obrońcy praw człowieka. Były przewodniczący Medżlisu Tatarów krymskich Mustafa Dżemiliew został uznany w Rosji za persona non grata - relacja z Moskwy Macieja Jastrzębskiego/IAR
Mustafa Dżamilew to deputowany do ukraińskkej rady Najwyższej z ramienia Batkiwszczynyźródło:    :    ,     maidan.org.ua
Mustafa Dżamilew to deputowany do ukraińskkej rady Najwyższej z ramienia Batkiwszczyny/źródło: Отдел внешних связей Меджлиса: Хроника визита в Бельгию, Нидерланды и Германию — maidan.org.uaFoto: Wikipedia/Отдел внешних связей Меджлиса крымскотатарского народа

O decyzji rosyjskich władz poinformował parlament tatarski, Medżlis. Dżemilew jest teraz deputowanym do parlamentu Ukrainy z partii Batkiwszczyna. Wcześniej przewodniczył Medżlisowi.

We wtorek rano, polityk stawił się na rosyjsko-ukraińskiej granicy na Krymie. Chciał pojechać do Kijowa na spotkanie z amerykańskim wiceprezydentem USA Joe Bidenem.  Rosyjscy urzędnicy wręczyli mu dokument z którego wynika, że nie ma prawa wjazdu do Rosji przez pięć lat.

Ten
Ten dokument został wręczony tatarskiemu przywódcy/"Ukrainska pravda" print screen

Jeśli w ostatnim czasie zakazywano wjazdu na Krym przedstawicielom wielu cieszących się autorytetem organizacji międzynarodowych i dyplomatów, to decyzja którą Dżemilewowi wręczono jest jasnym dowodem na to, z jakim cywilizowanym państwem mamy do czynienia - na swoim profilu na Facebooku rzeczniczka parlamentu Tatarów - Medżlisu - Lilia Muslimowa.

Dżamilew miał już problemy z wjazdem na Krym. W sobotę służby przetrzymywały go na granicy przez kilkadziesiąt minut, zanim wpuściły na półwysep. Motywowano to tym, jakoby nazwisko tego znanego w świecie dysydenta znajdowało się na liście osób, którym zakazano wjazdu na terytorium Krymu - tak wtedy tłumaczyła Muslimowa.
Pod koniec marca prorosyjski parlament Krymu opublikował spis osób, którym zabroniono przekraczania granicy półwyspu. Według agencji Interfax-Ukraina, na tej liście nazwiska Dżemilewa i Czubarowa nie figurują. Wcześniej pojawiały się jednak informacje, że Dżemilew jednak został objęty zakazem wjazdu, ponieważ jako deputowany Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy głosował w niej za rozwiązaniem krymskiego parlamentu.

Tatarzy krymscy, stanowiący 12-15 proc. ludności dwumilionowego Krymu, zbojkotowali marcowe referendum w sprawie przyłączenia półwyspu do Rosji.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

IAR/PAP"Ukrainska pravda"

''

Zobacz więcej na temat: Krym Rosja tatar Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krym: Tatarzy rozpoczynają tworzenie autonomii

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 17:23
Delegaci zjazdu Tatarów krymskich zdecydowali o uruchomieniu procedury powołania do życia narodowej i terytorialnej autonomii. Poprosili o pomoc ONZ, Radę Europy, UE, OBWE i Organizację Współpracy Islamskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liderzy Tatarów mają problemy z wjazdem na Krym

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 16:50
Służby graniczne na półwyspie przetrzymały na granicy dwóch liderów Tatarów krymskich: Mustafę Dżemilewa i Refata Czubarowa. Rosjanie nie wyjaśnili z jakiego powodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22.04.2014. Ukraina wznawia akcję przeciwko separatystom [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 21:01
Operacja została wstrzymana w piątek w związku ze świętami wielkanocnymi oraz porozumieniami genewskimi, których założeniem była deeskalacja sytuacji na wschodzie kraju.
rozwiń zwiń