X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ławrow: siły NATO na wschodzie to złamanie umowy z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 17:40
Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow oświadczył, że wzmocnienie sił wojskowych w bliżej granic Rosji narusza uzgodnienia między sojuszem i Moskwą.
Audio
  • Relacja Andrzeja Gebera ze Strasburga (IAR): Rosja oburzona zawieszeniem do końca roku przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy
Siergiej Ławrow
Siergiej Ławrow Foto: PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV

Protesty na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Kalendarium zdarzeń na Ukrainie >>>

Putin pisze list do Europy w sprawie długów  Ukrainy za gaz [relacja]

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że rozmieszczenie sił NATO w krajach wschodnioeuropejskich w pobliżu granicy z Rosją naruszałoby porozumienia między Moskwą a Sojuszem - poinformowała rosyjska agencja Interfax.
Jak ocenił Ławrow, nawet sam fakt, że NATO rozważa możliwości wzmocnienia obecności wojskowej na terytoriach "blisko sąsiadujących" z Rosją, narusza akt założycielski Rady NATO-Rosja z 1997 roku.
W akcie tym Sojusz potwierdził, że "w obecnych okolicznościach w sferze bezpieczeństwa" będzie realizował cele kolektywnej obrony i inne misje raczej poprzez zapewnienie interoperacyjności, integrację i zdolność do wzmocnienia swych sił niż "poprzez dodatkowe stałe stacjonowanie znaczących sił bojowych".
1 kwietnia sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział, że władze wojskowe NATO mają zaproponować "dodatkowe działania" służące wzmocnieniu kolektywnej obrony i zdolności odstraszania. - Musimy się upewnić, że mamy aktualne plany wojskowe (na wypadek zagrożenia), zwiększyć ćwiczenia i zapewnić odpowiednie rozmieszczenie (sił) - oświadczył Rasmussen na konferencji prasowej.
- Władze wojskowe i poszczególne kraje NATO powinny się zastanowić, jak w tej nowej sytuacji wyrównać poziom bezpieczeństwa członków Sojuszu na całym jego terytorium - mówił szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, który uczestniczył w ubiegłotygodniowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO, poświęconym konsekwencjom kryzysu na Ukrainie i aneksji Krymu przez Rosję.

PAP/agkm

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina: milicja zablokowała wjazd do Ługańska, separatyści zdobyli broń

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 12:54
Siły milicyjne postawiono w stan gotowości bojowej - poinformowała lokalna delegatura MSW. Dojazdy do miasta blokują funkcjonariusze drogówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Cele Putina na Ukrainie są aż nazbyt jasne”

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 09:45
Moskwa chce zdestabilizować Ukrainę przed wyborami, a scenariusz zdarzeń na wschodzie Ukrainy jest analogiczny do krymskiego – ocenia ”Financial Times". – Putin robi wszystko co może, by uczynić kraj niezdatnym do rządzenia - zaznaczono w dzienniku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef NATO: w razie agresji Rosji będą sankcje

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 11:17
Szef NATO Anders Fogh Rasmussen ostrzega Rosję przed poważnymi dla niej konsekwencjami ewentualnego ataku na Ukrainę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja o wojskach przy granicy: nie planujemy inwazji

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 11:35
Stany Zjednoczone i Ukraina nie mają powodu obawiać się rosyjskich sił zgromadzonych przy ukraińskiej granicy - oświadczyło ministerstwo spraw zagranicznych Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sikorski: Rosja finansuje dywersję na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 12:14
Rosja odebrała ziemie słabszemu państwu i finansuje przewrót na Ukrainie pod pretekstem problemów etnicznych, które nie istnieją – mówił szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski w CNN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Łotwy: nigdy nie zaakceptujemy aneksji Krymu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 16:06
Łotysze nie czują zwiększonego zagrożenia dla swojego kraju dzięki obecności w Sojuszu Północnoatlantyckim i Unii Europejskiej - oświadczyła szefowa łotewskiego rządu Laimdota Straujuma w rozmowie z IAR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SBU zatrzymała szpiegów z Rosji, w tym 23-latkę

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 18:51
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała o zatrzymaniu agentki rosyjskiego wywiadu oraz dywersanta. Ten ostatni miał planować zajęcie elektrowni wodnej w Kachowce na południu kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkel o Ukrainie: nie widać dobrej woli Rosji

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 15:06
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zarzuciła władzom Rosji w Bundestagu brak chęci współpracy z Zachodem przy próbach rozwiązania kryzysu na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: większość Rosjan za wszechwładzą Putina

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 15:27
63 proc. Rosjan uważa, że koncentracja prawie całej władzy w rękach prezydenta Władimira Putina leży w interesie kraju - wynika z sondażu Centrum Lewady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin poinformował Europę o długach Ukrainy za gaz

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 17:36
Prezydent Rosji Władimir Putin wystosował do europejskich odbiorców rosyjskiego gazu pismo zawiadamiające o długach Ukrainy. Prezydent Rosji w swym liście określił sytuację jako ”krytyczną” i zaproponował konsultacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin: przyłączyliśmy Krym po tajnych badaniach

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 18:58
Prezydent Władimir Putin twierdzi, że ostateczną decyzję o przyłączeniu Krymu i Sewastopola do Rosji podjął po zapoznaniu się z wynikami badań socjologicznych skrycie przeprowadzonych na półwyspie.
rozwiń zwiń