X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michigan znów zakazuje małżeństw homoseksualnych. Po jednym dniu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 09:24
Zawieranie małżeństw homoseksualnych w amerykańskim stanie Michigan było legalne tylko w piątek. Federalny Sąd Apelacyjny ponownie wprowadził zakaz takich związków.
Audio
  • Michigan unieważnił zgodę na śluby homoseksualne. Z Chicago Jan Pachlowski (IAR)
Michigan znów zakazuje małżeństw homoseksualnych. Po jednym dniu
Foto: Morne/Wikimedia Commons

Ten krótki okres wykorzystały homoseksualne pary obojga płci z całego stanu, aby zalegalizować swoje związki. Przed urzędami stanu cywilnego tworzyły się kolejki.
Według dziennika "Detroit News", tylko w 4 hrabstwach stanu Michigan urzędnicy stanowi zalegalizowali w sobotę 323 związki homoseksualne.
Michigan stał się w piątek na jeden dzień 18. stanem USA, w którym zezwolono na zawieranie takich związków. Jednak już w sobotę stanowy prokurator złożył odwołanie od postanowienia sędziego sądu okręgowego Bernarda Friedmana. Friedman stwierdził, że wprowadzony w 2004 r. do konstytucji stanu zakaz jest sprzeczny z konstytucją USA.
Zażalenie na zakaz zawierania małżeństw homoseksualnych wniosły żyjące w nieformalnym związku dwie kobiety z Detroit, które nie mogły wspólnie adoptować ich dzieci z poprzednich związków.
Odwołanie prokuratury zostało uwzględnione i federalny Sąd Apelacyjny tymczasowo zakazał rejestracji związków homoseksualnych do czasu "bardziej dogłębnego rozpatrzenia" sprawy.
Obecnie 17 z 50 stanów USA oraz stołeczny okręg Columbia zezwala na zawieranie małżeństw osób tej samej płci. W kolejnych czterech stanach (Teksas, Oklahoma, Kentucky i Wirginia) również uchylono ten zakaz, ale zostało to zaskarżone do sądów wyższej instancji.

PAP, bk

Czytaj także

Nowy Meksyk legalizuje małżeństwa homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 08:04
Kolejny amerykański stan zalegalizował małżeństwa homoseksualne. Tym razem jest to położony na południowym zachodzie USA Nowy Meksyk. Legalizacja jest skutkiem decyzji stanowego sądu najwyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd USA uznaje prawa małżeństw homoseksualnych na równi z tradycyjnymi

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 07:29
Nowe przepisy będą obowiązywać w tych stanach, które zalegalizowały małżeństwa jednej płci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz homomałżeństw niekonstytucyjny? Sąd neguje wyniki referendum

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 10:09
Sąd federalny w stanie Wirginia orzekł, że zakaz zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci jest niezgodny z konstytucją. To pierwszy przypadek zakwestionowania na konserwatywnym południu USA prawa w tej sprawie ustanowionego w wyniku powszechnego głosowania.
rozwiń zwiń