X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Witold Graboś: nadawcy komercyjni próbują opóźnić proces cyfryzacji

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 14:10
W poniedziałek w siedzibie KRRiT odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich nadawców radiowych, na którym omawiane będą problemy związane z cyfryzacją.
Audio
  • Witold Graboś: Krajowa Rada chce cyfryzować radio ze wszystkimi uczestnikami rynku/IAR
Siedziba Polskiego Radia
Siedziba Polskiego Radia Foto: PR

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie cyfrowe w technologii DAB+ 1 października 2013 roku i jest pionierem tego typu systemu w Polsce. Nowy system spotyka się jednak z oporem ze strony nadawców komercyjnych.
- Wynika to z gry rynkowej - w PR24 wyjaśniał Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Nadawcy komercyjni próbują opóźnić proces cyfryzacji. To nie jest tak, że nie dostrzegają nieuchronności zmian, ale skoro im się opłaca obecnie korzystać z rynku analogowego, to próbują to zrobić – dodaje.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl >>>

Prezes Polskiego Radia: radio cyfrowe do 2020 roku w całym kraju >>>
Polskie Radio, jako pierwsze w Polsce wprowadziło nadawanie cyfrowe. Teraz czas na promocję nowej technologii. - Najważniejsza jest desperacja Polskiego Radia, które przeciera szlaki. Nie ma miejsca na wahanie. To jest czas na dobrą promocję i bardzo się cieszę, że w aglomeracji śląskiej Nielsen odnotowuje już słuchalność Polskiego Radia 24 - mówił wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Proces cyfryzacji radia w Polsce rozpisany jest na kilka lat. Obecnie sygnał cyfrowy można odbierać w aglomeracji katowickiej i warszawskiej. Do 2020 roku zasięg ma objąć całą Polskę.
pp/IAR

Czytaj także

Jan Dworak: cyfryzacja Polskiego Radia to przemyślana decyzja

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:45
- Badaliśmy uwarunkowania rynkowe, technologiczne, programowe i ewentualne konsekwencje społeczne. Po roku takich rzetelnych prac odpowiedzieliśmy pozytywnie na inicjatywę Polskiego Radia - mówił w Jedynce przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Graboś: przyszłością radia jest cyfryzacja

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 16:41
- To nowa technologia, przed którą nie uciekniemy - tak o cyfryzacji radia mówił gość radiowej Jedynki Witold Graboś, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Polskie Radio jako pierwsze postawiło na nową technologię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KRRiT: cyfryzacja Polskiego Radia była decyzją słuszną

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 15:30
Na posiedzeniu sejmowej komisji cyfryzacji członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Graboś podkreślał, że Polska nie jest jedynym krajem gdzie ten proces pierwsi wdrażają nadawcy publiczni.
rozwiń zwiń