X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dorota Gardias wystartuje z list Palikota do PE

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 15:01
Dorota Gardias, b. przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, będzie "jedynką" koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do PE w woj. pomorskim - poinformował Janusz Palikot.
Audio
  • Dorota Gardias: mam doświadczenie, bo od 3,5 roku pracuję w Brukseli (IAR)
Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot z pielęgniarką i działaczką związkową, Dorotą Gardias
Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot z pielęgniarką i działaczką związkową, Dorotą Gardias Foto: PAP/Jacek Turczyk

Lider Twojego Ruchu porównuje ją do Lecha Wałęsy. Przypomina, że to ona była organizatorką największego protestu społecznego po 1989 roku, czyli "białego miasteczka" przed Kancelarią Premiera. Dodał, że kobiet w polityce jest mało, "a takich kobiet jak Dorota Gardias prawie w ogóle nie ma".

Autorka wulgarnego wpisu o papieżu kandydatką koalicji Europa Plus Twój Ruch do PE >>>

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kogo PO umieści na "jedynkach"?>>>
Gardias tłumaczyła z kolei, że zdecydowała się kandydować, bo od 3,5 roku pracuje w Brukseli w ekonomicznym komitecie społeczno-gospodarczym, przygotowując opinie na potrzeby m.in. PE. - Moje duże doświadczenie i również praca na rzecz rewizji dyrektywy na rzecz uznania kwalifikacji polskiej pielęgniarki i położnej namówiły mnie do tego, bym kandydowała, bo te instytucje znam i potrafię w nich pracować - powiedziała. Dodała, że - jeśli dostanie się do PE - będzie chciała pracować w komisjach zajmujących się ochroną środowiska, zdrowiem publicznym, bezpieczeństwem żywności oraz zatrudnieniem i sprawami socjalnymi.
Gardias podkreśliła też, że ma również poparcie Kongresu Kobiet, którego jest członkinią. Wyjaśniła, że start z inicjatywy Europa Plus Twój Ruch odpowiada jej, bo jest to koalicja różnych środowisk.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PiS buduje listy, kto będzie "jedynką"?>>>
Pytana, czy miała propozycję startu do PE z list SLD, potwierdziła. Pytana, dlaczego się nie zdecydowała odparła, że chciała "by te listy szły razem wspólnie". - Ponieważ stało się inaczej "przyjęłam propozycję jedynki na Pomorzu i tu będę kandydować - powiedziała.

Kalisz, Kutz i Siwiec na "jedynkach"

Koalicja Europa Plus Twój Ruch ma przedstawić listy do PE 8 lutego. Wiadomo już, że liderem koalicji na liście w Warszawie zostanie Ryszard Kalisz, na Śląsku Kazimierz Kutz, w Wielkopolsce Siwiec. Z informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że niemal pewne są "jedynki" dla Roberta Kwiatkowskiego (Dolny Śląsk-Opolskie), Jana Hartmana (Małopolska-Świętokrzyskie), Pawła Piskorskiego (woj. zachodniopomorskie i lubuskie).

Rozmowy w sprawie kandydowania do europarlamentu odbywały się też m.in. z członkiniami "Gabinetu Cieni" Kongresu Kobiet Magdaleną Środą, Kazimierą Szczuką, a także wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką oraz posłami TR Robertem Biedroniem i Anną Grodzką.

Na czele sztabu wyborczego koalicji Europy Plus i Twojego Ruchu w wyborach do PE stanie lider TR Janusz Palikot; Aleksander Kwaśniewski będzie honorowym przewodniczącym komitetu wyborczego.
W maju Polacy wybiorą 51 posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy będą ubiegać się o mandat z 13 okręgów wyborczych.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

IAR, PAP, to

Czytaj także

Kutz kandydatem Twojego Ruchu do europarlamentu. "Stajemy naprzeciwko frontu zarządzania nienawiścią"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 21:56
Niezależny senator i znany reżyser Kazimierz Kutz wystartuje do PE z listy partii Janusza Palikota. Ma zamiar reprezentować Ślązaków w Strasburgu i Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autorka wulgarnego wpisu o papieżu kandydatką koalicji Europa Plus Twój Ruch do PE

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 19:47
Ewa Wójciak, aktorka, dyrektorka poznańskiego Teatru Ósmego Dnia i była opozycjonistka, będzie "jedynką" na łódzkiej liście koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń