X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kardynał Dziwisz tłumaczy się z wydania zapisków Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 19:27
Nie miałem wątpliwości, zachowując notatki papieża - tak fakt wydania notatek osobistych papieża Polaka skomentował jego były sekretarz kardynał Stanisław Dziwisz.
Audio
  • Wydano notatki osobiste papieża Jana Pawła II. Z Krakowa relacjonuje Paweł Pawlica (IAR)
Kard. Stanisław Dziwisz i prezes wydawnictwa Znak Henryk Woźniakowski  podczas prezentacji książki Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003.
Kard. Stanisław Dziwisz i prezes wydawnictwa "Znak" Henryk Woźniakowski podczas prezentacji książki "Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003”.Foto: PAP/EPA/Jacek Bednarczyk

Piątego lutego nakładem Wydawnictwa Znak w księgarniach ukaże się książka "Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003”. To duchowe rozważania papieża zapisywane przez 41 lat.

Ojciec Święty napisał testamencie, by wszystkie jego osobiste notatki spalić. Miał nad tym czuwać sekretarz papieża, ksiądz Dziwisz. Kardynał jednak je zachował i przeznaczył do druku.

Metropolita krakowski podkreślił, że te notatki - które trzeba było zniszczyć - zostały spalone. - To, co publikuje wydawnictwo, to zapiski z rekolekcji, bardzo cenne dla procesu kanonizacyjnego. Mogą pomóc nam przygotować się na kanonizację Jana Pawła II - powiedział były sekretarz papieża.

Kardynał Dziwisz dodał, że nie miał wątpliwości moralnych, zachowując notatki wbrew woli Jana Pawła II. - Są to rzeczy tak ważne, świadczące o duchowości, o człowieku, o tym wielkim papieżu, że byłoby przestępstwem zniszczyć to - mówi.

 

Kardynał Stanisław Dziwisz podczas prezentacji książki o papieżu janie Pawle II. TVN24/x-news.

Stanisław Dziwisz, przez lata pontyfikatu sekretarz Jana Pawła II zaznacza, że jest w posiadaniu innych zapisków i korespondencji papieża. Między innymi z politykami, w tym z Leonidem Breżniewem.

Zobacz serwis specjalny o Janie Pawle II>>>

Część dochodu ze sprzedaży książki "Jestem bardzo w rękach Bożych” zostanie przeznaczona na budowę centrum Jana Pawła II.

Wydawnictwo ani krakowska Kuria nie chcą ujawnić, jaki jest nakład książki, ani ile zapłacono za prawa autorskie.

mc

Czytaj także

Kard. Dziwisz o uznaniu cudu Jana Pawła II: to potwierdzenie jego świętości

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 18:41
Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w reakcji na informacje włoskich mediów, iż kardynałowie uznali cud Jana Pawła II, powiedział, że decyzja ta jest potwierdzeniem świętości papieża Polaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Grzegorczyk: Jan Paweł II był mesjaszem, na którego czekaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 13:48
- Tak jak Izrael czekał na mesjasza, który oswobodzi ich z niewoli rzymskiej, tak Jan Paweł II wyzwolił nas z niewoli sowieckiej - mówił w Jedynce pisarz Jan Grzegorczyk. Wspólnie z dominikaninem o. Janem Górą przygotowuje on książkę o Janie Pawle II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka kardynała Dziwisza rzuca nowe światło na postać Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 17:16
Książka zatytułowana "Żyłem u boku świętego", ukazała się najpierw po włosku. Jej prezentacja odbyła się w Rzymie, nieprzypadkowo w dniu imienin jej bohatera - Karola.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęło się odliczanie do kanonizacji Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 21:47
Specjalny zegar odmierzający czas do kanonizacji Jana Pawła II stanął w oknie papieskim. Elektroniczne urządzenie odliczające do 27 kwietnia dni, godziny, minuty, a nawet sekundy, uruchomił kardynał Stanisław Dziwisz.
rozwiń zwiń