X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Cały świat grał z Orkiestrą

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 00:01
Czerwone serduszka i charakterystyczne puszki można było zobaczyć w tym roku m.in. w Chicago, Londynie i Paryżu.
Audio
  • Finał WOŚP w Chicago - relacja Jana Pachlowskiego z Chicago (IAR)
  • Nad Sekwaną WOŚP trwa już od piątku - relacja Marka Brzezińskiego z Paryża (IAR)
  • Monika Lis-Lastra z brukselskiego sztabu WOŚP o atrakcjach przygotowanych podczas finału (IAR)
Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak na scenie przed PKiN, na chwilę przed Światełkiem do nieba
Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak na scenie przed PKiN, na chwilę przed "Światełkiem do nieba" Foto: PAP/Tomasz Gzell

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nie tylko w polskich miastach i miasteczkach. Sztaby powstają też w większych miastach na całym świecie.

W pięciu miastach Szwecji oraz Norwegii, a także w stolicy Islandii Reykjaviku odbył się w niedzielę 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sztokholmie, Malmoe oraz Goeteborgu zebrano łącznie ok. 89 tys. koron, czyli ponad 41 tys. złotych.

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP gra dla dzieci i seniorów [relacja na żywo] >>>

Polonia ze Sztokholmu do zbiórki włączyła się po kilkuletniej przerwie. Jak poinformowała jedna z organizatorek finału WOŚP w Szwecji Joanna Janasz, kwesta w Sztokholmie przyniosła kwotę ok. 36 tys. koron. W Malmoe zebrano 40 tys. koron, zaś w Goeteborgu 13 tys. koron.
W Norwegii inicjatywę Jurka Owsiaka wspierała Polonia nie tylko w Oslo, ale i w Stavanger. Na aukcję przekazano m.in. złoty medal mistrzostw Norwegii w łucznictwie Anny Stanieczek oraz piłkę NBA z podpisem Marcina Gortata, przywiezioną ze Stanów Zjednoczonych przez jednego z Polaków.
Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert WOŚP oraz licytacja przedmiotów w stolicy Islandii, Reykjaviku. Do akcji włączyli się islandzcy artyści, a impreza promowana była po islandzku na oficjalnej stronie miasta.

We Francji WOŚP gra od piątku

Już po raz czwarty pod patronatem żony ambasadora Polski Aleksandry Orłowskiej, zorganizowano imprezę, w czasie której odbyła się aukcja obrazów i fotografii. W sobotę w szkole polskiej w Paryżu były lekcje tańca dla dzieci, sprzedawano też polskie ciasta.

TVN24/x-news

Aukcję dzieł sztuki, ciast i tombolę poprowadzi tancerka, choreografka i dziennikarka, niegdyś solistka w "Casino de Paris", Krystyna Mazurówna. Jak powiedziała Polskiemu Radiu Hanna Borys, od 6 lat organizująca w Paryżu imprezy charytatywne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ciągu pięciu lat zebrano niemal 52 tysiące euro, w tym roku już ponad 7 tysięcy euro.

Wielki sztab w Chicago

Jeden z największych zagranicznych sztabów znajduje się w Chicago. Polonusi od lat bardzo chętnie włączają się w całą akcję. Na terenie całego miasta kwestowało 50 wolontariuszy.
Polonusi do wspierania polskiej inicjatywy pomocy potrzebującym dzieciom namawiają także Amerykanów. W ubiegłym roku w samym Chicago uzbierano blisko 85 tysięcy dolarów. To historyczny rekord, jeżeli chodzi o zebrane pieniądze przez poszczególne sztaby zlokalizowane za granicą. Organizatorom marzy się, aby ten wynik został znacznie poprawiony.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobacz serwis specjalny WOŚP >>>

W Chicago w związku z Orkiestrą organizowane są dwie bardzo duże imprezy. Na południu miasta kwestowali górale. Na północy z kolei w kopernikowskim centrum polskiej kultury wystąpili lokalni muzycy, teatry, a artyści oddali część swoich prac na aukcje.

Gwiazdy w Brukseli

W Belgii po raz 5. zagrała WOŚP. Wśród zaproszonych gości byli aktor Tomasz Stockinger, aktorka Julita Kożuszek, piosenkarze Ania Rusowicz i Kuba Kęsy oraz amerykański dziennikarz Chris Burns ze swoim zespołem "Tigers of Eden".
Koncert odbył się w jednym z większych parków w belgijskiej stolicy.
- Chcemy pokazać Europie, czym tak naprawdę jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, bo jesteśmy w centrum Europy. Chcemy też pokazać, że my Polacy potrafimy się bawić i jak trzeba to potrafimy się zebrać i wtedy robimy dużo fajnych rzeczy - powiedziała Monika Lis-Lastra z brukselskiego sztabu WOŚP.
W brukselskiej zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wzięło udział 30 wolontariuszy.

22. Finał WOŚP

W tym roku w kraju i za granicą działało 1,8 tysiąca sztabów, a z Orkiestrą grało 120 tysięcy wolontariuszy. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

W tym roku WOŚP gra pod hasłem "Na ratunek". Do godziny 23.50 Wielka Orkiestra zebrała przeszło 34 mln złotych.

IAR, PAP, bk

Zobacz więcej na temat: WOŚP WOŚP 2014

Czytaj także

WOŚP 2014. Zebrano ponad 35 mln zł! [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 00:12
22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Na koncie WOŚP już ponad 35 miliony złotych, ale z każdą minutą podawana kwota rośnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedni chwalą, drudzy krytykują. WOŚP dzieli polityków

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 18:20
Dla jednych szlachetna akcja charytatywna. Dla innych - jedna z wielu zbiórek pieniędzy zorganizowana przy ogromnym wsparciu państwa. Politycy są podzieleni w ocenach efektów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe aukcje WOŚP. Messi kontra Piechociński

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 17:31
Messi czy Piechociński? Buty słynnego piłkarza wygrywają z aukcją ministra gospodarki w nieformalnej rywalizacji podczas 22. Finału WOŚP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WOŚP 2014. Światełko do nieba rozbłysło nad Polską

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 23:12
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie może się bez niego obyć. O 20 w całej Polsce niebo rozświetliły pokazy sztucznych ogni nazywane Światełkiem do nieba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczny finał WOŚP. Policja: tylko 45 incydentów

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 23:06
22. Finał WOŚP przebiegł spokojnie. Jak poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski w całym kraju w związku z kwestami doszło do 45 incydentów.
rozwiń zwiń