X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Fabryka gwiazd" i Droga Mleczna na zdjęciach

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 18:13
NASA opublikowała pierwsze zdjęcia nadesłane przez kosmiczny teleskop WISE.
Audio

NASA opublikowała pierwsze zdjęcia nadesłane przez kosmiczny teleskop WISE. Wystrzelony w grudniu instrument poszukuje informacji na temat pochodzenia układu słonecznego oraz małych ciał niebieskich.

Na pierwszych zdjęciach widać kometę, rejon Drogi Mlecznej nazwany „fabryką gwiazd" oraz pobliską Galaktykę Andromedy. Teleskop WISE fotografuje niebo w zakresie podczerwieni, czyli promieniowania niewidzialnego dla ludzkiego oka. Jego - jak to określają eksperci NASA - „podczerwone gogle" mają znaleźć kolejne komety, asteroidy oraz podobne do gwiazd obiekty zwane brązowymi karłami.

Dzięki temu naukowcy chcą stworzyć mapę powstających i ginących systemów słonecznych w naszej galaktyce oraz uzyskać informacje o historii naszego układu planetarnego. Wise ma działać do października, kiedy to przestaną działać jego systemy chłodzące, niezbędne do prowadzenia obserwacji.

Więcej zdjęć w na stronie poświęconej projektowi NASA

ag, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR


 

Zobacz więcej na temat: IAR kosmos NASA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak