X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Alkohol nowej ery: nie uzależni, nie upije

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 10:53
Naukowcy brytyjscy pracują nad rewolucyjną recepturą – substancja ma mieć działanie takie jak zwykły alkohol, ale żadnych szkodliwych efektów ubocznych.
Audio

Naukowcy brytyjscy pracują nad rewolucyjną recepturę alkoholu. Jak sobie założyli, substancja ma mieć działanie takie jak zwykły alkohol, ale żadnych szkodliwych efektów ubocznych.

O pracach nad wynalazkiem pisze na swojej stronie internetowej brytyjski Telegraph. Syntetyczny alkohol chce stworzyć grupa badawcza z Imperial College London pod przewodnictwem prof. Davida Nutta. To jedna z ważniejszych grup zajmujących się badaniem środków odurzających w Wielkiej Brytanii. Należy jednak zauważyć, że prof. Nutt został dwa miesiące temu usunięty z funkcji doradcy rządu ws. uzależnień. Powodem były jego kontrowersyjne wypowiedzi, przekonywał m.in., że alkohol jest groźniejszy niż marihuana, ecstasy i LSD.

Substancja, nad którą pracuje zespół prof. Nutta ma być alternatywą dla  milionów uzależnionych. Naukowcy chcą stworzyć taki syntetyczny alkohol, który nie uzależnia, a po jego spożyciu można zasiąść od razu za kierownicą, bo działanie odurzające znosi specjalna tabletka. Specyfik ma wprowadzać w stan relaksu i odprężenia. Jego skład ma być oparty benzodiazepinach, związkach chemicznych wchodzących m.in. w skład valium czy relanium.

Benzodiazepiny są dość dobrze zbadane przez naukowców. Według prof. Nutta należy stworzyć z nich taką miksturę, która jak najbardziej przypomina alkohol, ale nie ma szkodliwego wpływu na organizm.

ag, Telegraph/reddit

 

Zobacz więcej na temat: medycyna Wielka Brytania
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak