X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Żeński hormon ma pomóc w leczeniu mózgu

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2010 11:33
Amerykańscy naukowcy chcą udowodnić, że żeński hormon stosowany w pigułkach antykoncepcyjnych może pomóc w leczeniu urazów mózgu
Audio

Amerykańscy naukowcy chcą udowodnić, że żeński hormon stosowany w pigułkach antykoncepcyjnych może pomóc w leczeniu urazów mózgu.

O próbach klinicznych z wykorzystaniem progesteronu dyskutowano podczas spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Wspierania Nauki (AAAS) w Kalifornii.

Trzecia i ostatnia faza prób klinicznych ma rozpocząć się w marcu. Eksperci chcą zbadać wpływ progesteronu na mózgi ponad tysiąca pacjentów w 17 szpitalach w USA.

Szef projektu, profesor David Wright z Uniwersytetu w Atlancie jest pełen nadziei. Mówi, że progesteron jest wyjątkowo cenny - niweluje skutki obrzęku mózgu i pomaga w regeneracji uszkodzonych komórek nerwowych.


Pierwsze testy dały już bardzo obiecujące rezultaty. Jeśli najnowsze próby zakończą się powodzeniem, progesteron stanie się pierwszym od trzydziestu lat nowym lekiem, który zostanie zaakceptowany jako substancja skuteczna w leczeniu urazów mózgu. Eksperci podkreślają jednocześnie, że zdrowotne właściwości ma tylko naturalna, a nie syntetyczna postać hormonu.

Do leczenia pacjentów wykorzystany będzie progesteron pozyskiwany ze słodkich ziemniaków.

ag, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)


 

Zobacz więcej na temat: IAR Kalifornia medycyna USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak