X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dzieci za kółkiem

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2007 20:01
Dzieci w Stanach Zjednoczonych wyraźnie nie mogą się doczekać prawa jazdy.

Dzieci w Stanach Zjednoczonych wyraźnie nie mogą się doczekać prawa jazdy. Amerykańska policja ścigała ostatnio na drogach dwóch chłopców. Jeden z nich miał 10, drugi - 11 lat.

Kilka dni temu w Luizjanie patrol drogowy zauważył samochód sportowo - terenowy jadący z prędkością 130 kilometrów na godzinę. Jego kierowcą był 11 - latek. Chłopiec nie zareagował na wezwanie do zatrzymania. Rozpoczął się pościg, podczas którego prędkość samochodów przekraczała 160 kilometrów na godzinę. Uciekinier zatrzymał się dopiero pod barem szybkiej obsługi, gdzie pracowała jego matka. Okazało się, że wracał ze szpitala, do którego odwiózł swego niepełnosprawnego ojca. Rodzicom nastolatka postawiono zarzut braku nadzoru nad dzieckiem. Młody pirat drogowy został oskarżony o ucieczkę przed policją, przekroczenie prędkości, wyprzedzanie poboczem i prowadzenie auta bez prawa jazdy.

Tymczasem w stanie Arkansas podczas minionego weekendu kilkanaście wozów policyjnych ścigało żółty szkolny autobus, który nocą wyjechał z miejskiego parkingu. Pojazd wyminął kilka blokad, w pewnym momencie jechał z prędkością 100 kilometrów na godzinę. Gdy w końcu udało się go zatrzymać, okazało się, że za kierownicą siedział 10 - letni chłopiec. Policjantom powiedział, że porwanie autobusu miało być szkolnym psikusem, który wymyślił wraz z kolegami.