X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Antystresowy automat – sposób na odreagowanie?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 17:04
Złość jest jedną z najgroźniejszych i najbardziej niebezpiecznych emocji, która powoduje wiele szkód nie tylko jednostce, ale też jej otoczeniu. Z psychologicznego punktu widzenia to pozytywna reakcja, ponieważ pokazuje, że coś jest nie tak i mobilizuje organizm do działania. Kiedy jednak jest tłumiona lub przenoszona na innych, często przeradza się w agresję i przemoc. Na szczęście sposobów na wyładowanie złości nie brakuje, a nawet wciąż przybywa.
Jednym z pomysłów na rozładowanie złości jest tłuczenie naczyń w... automacie.
Jednym z pomysłów na rozładowanie złości jest tłuczenie naczyń w... automacie.Foto: yarisalkublitz.com

Jedni zalecają uspokojenie się i wyciszenie poprzez słuchanie ulubionej muzyki, czytanie książek, uprawianie sportu, spacery, taniec, gimnastykę. Inni rekomendują poprawianie sobie humoru jedzeniem czekolady lub innych łakoci podwyższających poziom endorfin. Jeśli mamy zaufanego przyjaciela, możemy zwrócić się do niego z problemem i szczerze się wygadać. Negatywnych emocji można też się pozbyć przytulając się do bliskiej osoby i spędzając z nią czas. Niektóre firmy zajmują się produkcją i sprzedażą gadżetów ułatwiających pozbycie się złych odczuć, jak np. worki treningowe, żarówki z ciepłym światłem, tzw. ,,gniotki” czy piłeczki antystresowe, które pomagają dać upust emocjom poprzez napinanie mięśni. To tylko niektóre ze sposobów radzenia sobie ze złością, bo wciąż pojawiają się kolejne propozycje. 

Czytaj także
kobieta kosz śmieci odpady 1200.jpg
7 rzeczy, których należy pozbyć się z domu

Dwie artystki Katja Kublitz i Ronnie Yarisol wpadły na pomysł zbudowania automatu – instalacji artystycznej, w którym za drobną opłatą będziemy mogli roztrzaskać wybrany przedmiot, np. naczynia, porcelanę, figurki. Ma to przypominać rozbijanie ze złości talerzy w domu z tą różnicą, że w tym przypadku nie zrobimy sobie krzywdy i nie będziemy musieli potem sprzątać. Zanim naczynie do nas dotrze to wcześniej zostanie roztrzaskane wewnątrz maszyny. Musi wystarczyć nam widok i huk tłuczenia się porcelany. Passive Aggressive Anger Release Machine stoi przy ulicy i każdy, kto obok przechodzi, może z niej skorzystać.

Foto: yarisalkublitz.com

Czy ten pomysł się sprawdzi i przywędruje do innych krajów?

Źródło: youtube.com/scarlyle1


Aleksandra Rybińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryzjerka i rekordzistka Guinnessa tworzy fryzury z zasłoniętymi oczami

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 14:43
Zawód fryzjera wymaga wprawy, kreatywności i wyobraźni. Liczy się precyzja, ale też umiejętności komunikacyjne, by móc nawiązać kontakt z klientem i dopasować efekt końcowy do jego wymagań. Ważne jest też, by fryzjer był stylistą i sam pomógł dobrać do twarzy odpowiednią fryzurę, a tworzenie jej nie zajęło zbyt wiele czasu. Nic prostszego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ranking najbardziej empatycznych państw. Na którym miejscu jest Polska?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 14:40
Zespół psychologa z Michigan State Univeristy stworzył ankietę internetową, w której badani odpowiadali na pytania dotyczące m.in. swojej empatii, umiejętności nawiązywania więzi emocjonalnej i intelektualnej, zachowań prospołecznych i wielu innych. Jak się okazało, Polska nie może pochwalić się zdolnością do empatii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolory wpływają na pamięć? Barwy mają znaczenie!

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 17:08
Chromoterapia (lub inaczej koloroterapia) to jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na skupianiu wzroku człowieka na odpowiednich barwach. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Siła barw może uspokajać, relaksować, pobudzać, ale też pomagać w uczeniu się, hamować lub wzmagać apetyt.
rozwiń zwiń