X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

5 podstawowych typów uśmiechu, z którymi spotykamy się na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 17:27
Im więcej się uśmiechamy, tym bardziej pozytywnie reaguje na nas otoczenie. Dowodzą tego nie tylko wyniki badań, ale i doświadczenie w praktyce. Nie przypadkowo mówi się, że śmiech jest zaraźliwy, prowadzi do sukcesu, a nawet jest lekarstwem. Trzeba pamiętać, że to jednak gest, który wykonujemy nie tylko na znak sympatii i zadowolenia. Uśmiechów jest wiele…
Śmiech to zdrowie Ale ten prawdziwy i w pełni szczery.
Śmiech to zdrowie! Ale ten prawdziwy i w pełni szczery.Foto: pixabay.com

Archibald Joseph Cronin Uśmiech kosztu­je mniej od elek­tryczności, a da­je więcej światła. 

1. Uśmiech z zaciśniętymi wargami

Zaciśnięte wargi tworzą linię prostą i zakrywają zęby. Taki uśmiech oznacza, że ktoś nie chce się z nami podzielić jakąś tajemnicą lub też osoba chce zataić swoją opinię czy nastawienie. Jest to ulubiony uśmiech kobiet - uśmiechają się tak kiedy nie chcą wyjawić, że kogoś nie lubią. Co ciekawe, inne kobiety odczytują to jako sygnał odrzucenia, natomiast większość mężczyzn nie jest świadomych jego znaczenia. Tego typu uśmiech często można zaobserwować na zdjęciach biznesmenów w kolorowych czasopismach (a ten wyraz twarzy może oznaczać, że dana osoba zna sekret sukcesu, ale go nie wyjawi).

Foto: pixabay.com

2. Wykrzywiony uśmiech

Ten rodzaj uśmiechu jest nieco asymetryczny: po obu stronach twarzy malują się przeciwne emocje. Jedna półkula mózgu podnosi brew i kącik ust z jednej strony, natomiast druga te same mięśnie po drugiej stronie twarzy unosi w dół, wskutek czego powstaje gniewne zmarszczenie brwi. Ten typ uśmiechu jest charakterystyczny dla ludzi Zachodu i przeważnie oznacza sarkazm.

Czytaj także
kobieta rower uśmiech radość 280.jpg
Sposoby na chandrę

3. Uśmiech z opuszczoną szczęką

To wyćwiczony uśmiech, w którym opuszczona dolna szczęka sprawia wrażenie, jakby osoba śmiejąca się była bardzo rozbawiona. To ulubiony uśmiech aktorów pokazujących się na czerwonym dywanie lub polityków, którzy chcą zdobyć poparcie i być odbierani jako pogodni, sympatyczni, zdystansowani i z dużym poczuciem humoru.

4. Uśmiech z ukradkowym spojrzeniem

Temu typowi śmiechu towarzyszy ukradkowy, podniesiony wzrok, lekkie pochylenie głowy. Szczególnie często prezentują go kobiety, co zresztą bardzo podoba się mężczyznom, ponieważ z tym wyrazem wyglądają one młodo, tajemniczo i zalotnie. Uśmiech z ukradkowym spojrzeniem często towarzyszył księżnej Dianie i silnie oddziaływał zarówno na mężczyzn, jak i kobiety.

Foto: wikipedia.org

5. Uśmiech Goerge’a W. Busha

To wiecznie przyklejony od twarzy uśmieszek. Prezydent Bush jest Teksańczykiem, a oni uśmiechają się częściej niż reszta Amerykanów. W Teksasie jeśli człowiek się nie uśmiecha, może zostać zapytany o to czy jest na coś zły. Ponadto uśmiech ten oznacza dystans do otoczenia i pomaga tuszować inne emocje.

Foto: wikipedia.org

Na podst. A&B. Pease, Mowa ciała

Aleksandra Rybińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O czym świadczy kolor włosów i jak jest odbierany przez społeczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 15:17
Naukowcy przeprowadzili wiele badań na temat tego, jaki kolor włosów jest uważany za najładniejszy i czy ma wpływ na to, jak jesteśmy odbierani. Z jednej strony blondynki są bohaterkami dowcipów, ale z drugiej, uznawane są za najbardziej atrakcyjne. Z kolei osobom rudym przypisuje się upartość i podstępny charakter, a wiele kobiet właśnie ten kolor wybiera podczas farbowania. Skąd się wzięły stereotypy dotyczące koloru włosów i czy mają one znaczenie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po czym poznać, że ktoś kłamie? Oto kilka wskazówek

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 11:12
,,Kłamstwo ma krótkie nogi” to powiedzenie o wiele bardziej wiarygodne niż mogłoby się wydawać. I to nie tylko dlatego, że im więcej kłamiemy, tym mniejsze szanse mamy na ukrycie prawdy i tym bardziej się w kłamstwach sami plączemy, ale też dlatego, że nasze emocje, myśli i zamiary są ściśle związane z zachowaniem i mową ciała. Choć nie ma konkretnego ruchu czy wyrazu twarzy, które potwierdzałoby, że ktoś kłamie, istnieje grupa gestów, których rozpoznawania można się nauczyć, by łatwiej zidentyfikować kłamcę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za co odpowiada prawa, a za co lewa półkula mózgu?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 15:00
Ludzki mózg to genialny instrument pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Składa się z dwóch półkul, w których umiejscowione są różne zwoje mózgowe odpowiadające za poszczególne cechy i funkcje życiowe. To właśnie stopień rozwinięcia tych struktur decyduje o tym, czy jesteśmy humanistami czy umysłami ścisłymi, czy jesteśmy prawo- czy leworęczni, czy myślimy twórczo czy logicznie.
rozwiń zwiń