X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co trzy sekundy Alzheimer dotyka kolejną osobę. Chorych będzie coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 15:09
Choroba Alzheimera dotyka najczęściej osób po 65. roku życia, ale pojawia się również wcześniej. W 2006 roku na świecie cierpiało na nią około 26,6 miliona chorych. Przewiduje się, że w 2050 dotknie ona jedną na 85 osób.
Audio
  • Maria Leszczyńska prezes Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Chorym na Alzheimera o walce z chorobą.
Ponad połowa osób powyżej 55 roku życia nie ma osoby bliskiego zaufania
Ponad połowa osób powyżej 55 roku życia nie ma osoby bliskiego zaufaniaFoto: Pixabay/ CC0 Public Domain

Wrzesień miesiącem choroby Alzheimera. Maria Leszczyńska prezes Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Chorym na Chorobę Alzheimera powiedziała Radiu Podlasie, że od pięciu lat w ten sposób przypomina się o tej chorobie. Podkreśliła, że problem jest poważny, bowiem na świecie na chorobę Alzheimera lub inną chorobę otępienną co trzy sekundy zapada kolejna osoba.

Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym na Chorobę Alzheimera prowadzi dwa domy opieki oraz grupę wsparcia dla rodzin i opiekunów chorych. Organizuje też konferencje, turnusy wakacyjne i akcje informacyjne. Szacuje się, że na całym świecie na chorobę Alzheimera chorobę cierpi ok. 30 mln osób, w Polsce to ok. 200 tysięcy. Ze względu na starzenie się społeczeństw w krajach uprzemysłowionych zakłada się, że do roku 2050 liczba chorych potroi się.

IAR/ar

Czytaj także

Przełom w walce z Alzheimerem? Nowy lek nadzieją dla chorych

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 13:44
Nowy lek daje nadzieję na lepsze leczenie choroby Alzheimera. Wstępne wyniki badań przeprowadzonych przez firmę "Biogen" publikuje prestiżowy tygodnik „Nature”.
rozwiń zwiń