X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja protestacyjna kierowców autobusów miejskich. MZA: mamy zapewnioną obsadę linii

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 21:16
Sześć związków zawodowych, które są w sporze zbiorowym z Miejskim Zarządem Autobusowym zapowiedziało na środę 24 listopada akcję protestacyjną. W jej ramach związkowcy planują masowo oddawać krew, za co przysługują im dni wolne od pracy. MZA obiecuje, że nie będzie żadnych utrudnień i obsada linii autobusowych będzie zapewniona.
W środę odbędzie się akcja protestacyjna kierowców autobusów miejskich
W środę odbędzie się akcja protestacyjna kierowców autobusów miejskichFoto: Margy Crane/Shutterstock

Jak zapowiadali związkowcy, kierowcy warszawskich autobusów 24 listopada planują akcję oddawania krwi. - W ten sposób chcemy wspomóc mieszkańców, naszych pasażerów - powiedział w ubiegłym tygodniu przewodniczący Związku Zawodowego Kierowców RP przy MZA Adam Cebulski. Dodał, że kierowcom za oddanie krwi przysługuje wolne.

Nie wiadomo dokładnie, ilu kierowców zgłosiło się do akcji oddawania krwi. Jednak - jak informują związkowcy - ci, którzy z różnych względów nie mogą być krwiodawcami, biorą w środę urlopy.

"To mniej niż 1 procent załogi" - przekazał rzecznik MZA Adam Stawicki. "Nie będzie żadnych utrudnień w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Mamy zapewnioną obsadę linii - uspokaja rzecznik.

Spór związkowców z zarządem

Miejskich Zakładach Autobusowych trwa spór związków zawodowych z zarządem spółki. Głównym postulatem związkowców są podwyżki dla pracowników. Chodzi o 800 zł brutto.

Zarząd Miejskich Zakładów Autobusowych w najbliższych dniach planuje kolejne rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych. "Liczymy, że doprowadzą one do osiągnięcia porozumienia we wszystkich dyskutowanych kwestiach" - zaznaczył rzecznik MZA.

W sporze zbiorowym z MZA jest sześć z dziewięciu działających tam związków zawodowych: ZZKRP, WZZKRP, WZZ Sierpień 80, OZZKiM, NZZK, NSZZ "Solidarność" 80.

Czytaj także:

ng

Czytaj także

"Stop sprzedaży MPT". Protest związkowców z Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 12:47
Związkowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego sprzeciwiają się sprzedaży MPT firmie iTaxi. Dziś zarząd Związku Zawodowego Kierowców RP przy Miejskich Zakładach Autobusowych zaplanował spotkanie informacyjne z kierowcami. Przedstawi na nim warunki dla kierowców jakie proponuje nowy pracodawca i poinformuje o sytuacji finansowej spółki MPT. Kierowcy mają zdecydować, czy oferta jest dla nich opłacalna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiaty coraz mniejsze, propaganda coraz większa". Na warszawskich przystankach pojawiły się zaskakujące plakaty

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 15:11
Wraz z początkiem września na warszawskich wiatach autobusowych pojawiły się plakaty grupy Balcerowicz.com. Widnieje na nich zdjęcie Herszela Grynszpana - żydowskiego zamachowca, który zabił niemieckiego dyplomatę Ernesta vom Ratha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest warszawskich kierowców autobusów już jutro!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 19:00
Sześć związków zawodowych, które są w sporze zbiorowym z MZA zapowiada na środę 24 listopada akcję protestacyjną. Chcą masowo oddawać krew, za co przysługują im wolne dni od pracy. MZA obiecuje, że nie będzie żadnych utrudnień i obsada linii autobusowych jest zapewniona.
rozwiń zwiń