X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie zostawimy mieszkańców samych". Premier po pożarze w Nowej Białej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 09:02
- Chcę powiedzieć mieszkańcom Nowej Białej: nie zostawimy państwa samych, będziemy robić wszystko, by na dniach trafiła tutaj pomoc bezpośrednia dla rodzin i pomoc państwa polskiego w odbudowie budynków mieszkalnych i zabudowań gospodarczych - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki na miejscu pożaru we wsi Nowa Biała
Premier Mateusz Morawiecki na miejscu pożaru we wsi Nowa BiałaFoto: PAP/Grzegorz Momot

straż pożarna pozar w bialej twitt 1200 .jpg
Małopolskie: pożar ponad 20 budynków we wsi Nowa Biała. W akcji kilkuset strażaków

Premier uczestniczył w niedzielę rano w Wojewódzkim Zespole Zarządzania Kryzysowego w Nowej Białej, gdzie w sobotę doszło do pożaru kilkudziesięciu budynków.

Na konferencji prasowej po spotkaniu szef rządu zapewnił mieszkańców o wsparciu.


Posłuchaj
00:26 11147019_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej (IAR)

- Chcę powiedzieć mieszkańcom Nowej Białej, którzy ucierpieli: nie tylko nie zostawimy państwa samych, ale będziemy robić wszystko, żeby ta pomoc trafiła tutaj na dniach, pomoc bezpośrednia dla mieszkańców, dla rodzin, ale także pomoc państwa polskiego w odbudowie budynków mieszkalnych, zabudowań gospodarczych - powiedział premier. Zaznaczył również, że "trzeba wesprzeć rolników w odzyskaniu i zakupie sprzętu". 

Premier podkreślił, że "od siły ognia silniejsza może być tylko ludzka solidarność". - My tę solidarność ludzką na pewno tutaj pokażemy - zapewnił. - Będziemy w maksymalnie szybkim czasie przywracać prąd, przywracać budynki gospodarcze, budynki mieszkalne do takiego stanu, by rodziny mogły tutaj z powrotem żyć i mieszkać - dodał szef rządu.

Podziękował też mieszkańcom Nowej Białej, którzy okazali swoją solidarność wobec tragicznie poszkodowanych współmieszkańców.

Szef rządu też zwrócił uwagę, że zabudowa w Nowej Białej jest objęta ochroną konserwatora zabytków. - Zrobię wszystko, by zmienić procedury i odpowiednim rozporządzeniem Rady Ministrów umożliwić jak najszybszą odbudowę budynków - zapewnił.

"Błyskawiczna akcja ratunkowa"

Premier podziękował służbom za "szybko przeprowadzoną akcję ratunkową". - Bardzo chciałem podziękować za koordynację panu wojewodzie Łukaszowi Kmicie, który świetnie organizował całą akcję koordynacyjną pomiędzy wszystkimi służbami, także komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej - mówił.

Szef rządu zwrócił uwagę, że jednostki były błyskawicznie na miejscu. Pożar przenosił się z jednego budynku na drugi w bardzo szybkim tempie.


- Szybkość tej akcji ratunkowej była zasadnicza - podkreślił premier. Jak zaznaczył, na miejscu potrzebne były nie tylko jednostki Państwowej Straży Pożarnej, ale także Ochotniczych Straży Pożarnych. - Współpraca między nimi była wzorowa - ocenił.

Podziękował również policji i Wojskom Obrony Terytorialnej za pomoc w zabezpieczaniu mienia.

Jak mówił szef rządu na konferencji prasowej, "w tej tragedii przede wszystkim trzeba było pomóc ludziom, odwieźć do szpitala tych, którzy mogli potrzebować pomocy". - Na szczęście okazało się, że żadnemu z mieszkańców nie stało się nic poważnego" - powiedział.

Wielki pożar wybuchł w sobotę we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Pożar gasiło w sumie pół tysiąca strażaków z całego województwa małopolskiego. Dla mieszkańców Nowej Białej dotkniętych pożarem ustawiono specjalny namiot, w którym będą wydawane ciepłe posiłki. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Po zakończeniu działań straży pożarnej pogorzelisko zbadają biegli oraz śledczy. Powołano także specjalną gminną komisję, która oszacuje straty.

kp

Czytaj także

Wielki pożar w w woj. małopolskim. "Ogromna solidarność mieszkańców Nowej Białej"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 06:16
W Nowej Białej straż dogasza pożar 44 budynków. W niewielkiej miejscowości koło Nowego Targu w sobotę wieczorem ogień zniszczył zabudowania na powierzchni około hektara. 9 osób zostało rannych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Biała po wielkim pożarze. Zakończyła się akcja gaśnicza, na miejsce udaje się premier

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 07:56
Strażacy zakończyli akcję gaśniczą w Nowej Białej. Pożarem, który wybuchł wczoraj wieczorem, objętych zostało 21 budynków mieszkalnych i 23 gospodarcze. Noc poza domem spędziło ponad sto osób.
rozwiń zwiń