X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nielegalnie handlowali bronią i amunicją. Policja, Straż Graniczna i ABW rozbiły gang

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 09:48
Rozbity przez funkcjonariuszy gang liczył 12 osób. Podczas przeszukań zabezpieczono blisko 100 jednostek broni różnego rodzaju i kilka tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru.
Zatrzymana broń.
Zatrzymana broń.Foto: Policja.gov.pl

Prokuratura Rejonowa w Lublinie poinformowała o zatrzymaniu 12-osobowego gangu zajmującego się nielegalnym handlem bronią i amunicją. 13 i 14 czerwca policjanci, pogranicznicy oraz funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali zatrzymań na ternie województw łódzkiego i świętokrzyskiego. 

1200.jpg
Udana akcja KAS i CBŚP. Zlikwidowano grupę przestępczą wyłudzającą VAT

Jak ustalili śledczy, przestępcy przemycali broń i amunicję ze Słowacji. W Polsce broń była pozbawiana cech identyfikacyjnych, po czym ją sprzedawano.

Z uwagi na duże ryzyko i zagrożenie w działania włączyli się także funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Głównej Policji, a także pododdziałów z Kielc, Rzeszowa, Łodzi, Krakowa i Katowic. W sprawie łącznie zatrzymano 12 osób. Są to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego w wieku od 32 do 60 lat. 

Czytaj także:

Wobec ośmiu spośród zatrzymanych osób sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące, na pozostałe osoby nałożono dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za popełnienie zarzucanych czynów podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zdaniem śledczych niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledztwo pozostaje w toku.

pg

Czytaj także

CBŚP zlikwidowało działającą na Mazowszu samochodową dziuplę. Odzyskano luksusowe auta

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 07:54
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali w powiecie siedleckim na Mazowszu samochodową "dziuplę". W miejscu rozbiórki kradzionych samochodów policjanci zabezpieczyli części i auta o łącznej wartości około 600 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akt oskarżenia ws. oszustw przy internetowej sprzedaży sprzętu RTV. Wyłudzono ponad 2 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 08:41
Do Sądu Okręgowego w Łodzi skierowany został akt oskarżenia wobec czterech osób, które odpowiedzą za oszustwa przy internetowej sprzedaży sprzętu RTV i AGD. Pokrzywdzonych jest ponad 1,3 tys. osób, a kwota wyłudzonego mienia to ponad 2 mln zł.
rozwiń zwiń