X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Opłata za noc w izbie wytrzeźwień, jak za pobyt w dobrym hotelu. Warszawa podnosi stawkę

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:05
Władze stolicy chcą podnieść opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień. Za jednorazowy trzeba będzie zapłacić ponad 316 zł, czyli tyle, ile za nocleg w czterogwiazdkowym hotelu w centrum miasta.
Budynek warszawskiego ratusza
Budynek warszawskiego ratuszaFoto: ArtMediaFactory/shutterstock

Rada Warszawy zajmie się w czwartek projektem uchwały w sprawie wysokości opłat związanych z pobytem w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Proponuje on podniesienie kwoty do 316,12 zł. Jest to górny pułap opłaty za jednorazowy pobyt w izbie wytrzeźwień wyznaczony przez Ministerstwo Zdrowia obwieszczeniem z 29 stycznia 2020 r.

Warszawa parking sppn zaparkowane samochody free shutt-1200.jpg
Nie zapewnili urządzeń, podnieśli kary. Warszawa ma za mało parkomatów w nowych strefach

Pokój w czterogwiazdkowym hotelu

Za taką kwotę można wynająć pokój w czterogwiazdkowym hotelu w samym centrum stolicy, ale wzrost opłaty nie jest wielki. Do tej pory za pobyt na Kolskiej (popularna nazwa Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych) trzeba było zapłacić 298,18 zł.

Projekt uchwały proponuje również wzrost opłat dla osób korzystających z pomocy w Dziale Przerywania Ciągów Alkoholowych. Pacjent tego działu ma możliwość bezpiecznego (pod kontrolą medyczną i przy psychologicznym wsparciu) odtrucia i przerwania ciągu alkoholowego. Do tej pory za jedną dobę trzeba było zapłacić 350 zł.

Zgodnie z projektem koszt pobytu osoby przyjętej do Działu Przerywania Ciągów Alkoholowych kształtować ma się na poziomie od 450 zł i 400 zł za dobę w zależności od standardu pokoju (pokój 1-osobowy lub pokój 2-osobowy). "W zależności od ilości zaprogramowanych dni pobytu (maksymalnie do 7 dni) koszt dobowy malałby (proporcjonalnie do dłuższego pobytu) do poziomu 310 zł (pokój 1-osobowy) i 248 zł (pokój 2-osobowy)" - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Przeciętne koszty pobytu osoby doprowadzonej do wytrzeźwienia i przyjętej do działu w latach 2013-2019 ukształtowały się na poziomie 350 zł.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protesty przeciwko warsztatom seksedukacji dla dzieci w Warszawie. "Celowo miesza się pojęcia"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 23:27
Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska i Hanna Dobrowolska, polonistka i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierowały do Rafała Trzaskowskiego listy przeciwko planowanemu wprowadzeniu warsztatów z elementami seksualizacji, które są adresowane do dzieci i młodzieży. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak Trzaskowski realizuje zapisy karty LGBT. Radni KO apelują o przyspieszenie inicjatyw

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 09:30
W stolicy powstanie hostel dla osób LGBT+, ale w nieokreślonej przyszłości. Natomiast nie będzie centrum kulturalnego i rzecznika tej społeczności przy prezydencie miasta - wynika z odpowiedzi udzielonej przez ratusz w imieniu prezydenta Warszawy na interpelację radnych KO.
rozwiń zwiń