X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mieszkańcy Czarnego Dunajca już ponad miesiąc bez bieżącej wody. Nieznane źródło skażenia

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 13:45
Mieszkańcy miejscowości Czarny Dunajec od ponad miesiąca są pozbawieni bieżącej wody. Badania wykryły w niej silne skażenie bakteryjne. Władzom gminy nie udało się zlokalizować źródła zanieczyszczenia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: P A /Shutterstock.com

- Woda od końca sierpnia jest niezdatna do spożycia i nie nadaje się do celów higienicznych. Wodociąg jest na bieżąco czyszczony i dezynfekowany, ale przeprowadzane dotychczas badania wykazywały, że bakterie nadal są obecne w wodzie - powiedziała kierowniczka Referatu Ochrony Środowiska gminy Czarny Dunajec Magdalena Jarosz. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu zapowiedziała kolejne badania na środę. Wyniki spodziewane są pod koniec tygodnia. - Poprzednie badania wykazały, że wodociąg w Czarnym Dunajcu jest skażony bakteriami Escherichia coli, bakteriami grupy coli i enterokokami kałowymi. Ponadto woda jest mętna i ma nieakceptowalny zapach i smak - napisano w komunikacie nowotarskiego sanepidu.

Woda dla mieszkańców niespełna czterotysięcznej miejscowości jest codziennie dowożona beczkowozem.

abi

Czytaj także

Kraków: rusza kampania "Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 07:16
Pod hasłem „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa” pod Wawelem rusza kampania informacyjna, która ma skłonić mieszkańców do wymiany pieców węglowych i przypomnieć, że od 1 września 2019 r. w mieście wprowadzony będzie całkowity zakaz używania węgla do ogrzewania.
rozwiń zwiń