X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Szwecji z koronawirusem. Plaga zakażeń na szczytach władzy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 19:46
W Europie i w Stanach Zjednoczonych szybko rozchodzi się nowy wariant wirusa omikron. Premier Szwecji Magdalena Andersson jest kolejną szwedzka polityk, która ma pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.
W Europie i w Stanach Zjednoczonych szybko rozchodzi się nowy wariant wirusa omikron
W Europie i w Stanach Zjednoczonych szybko rozchodzi się nowy wariant wirusa omikronFoto: PAP/EPA/ANDERS WIKLUND

Magdalena Andersson jest jedną ze szwedzkich polityków, którzy zakazili się koronawirusem kilka dni po debacie w parlamencie. Wcześniej SARS-CoV-2 wykryto u niemal całej szwedzkiej rodziny królewskiej. W Szwecji, podobnie jak w innych krajach Europy, liczba nowych zakażeń jest w ostatnich dniach rekordowo wysoka.

W obliczu bardzo szybko rozchodzącego się wariantu omikron kilka państw zdecydowało się wprowadzić czwartą, przypominającą dawkę szczepionki. Izraelskie władze poinformowały, że dostało ją już 500 tysięcy osób w tym kraju.

Ponad 5,5 milionów ofiar na świecie

WHO twierdzi, że jeśli obecny trend się utrzyma, to w ciągu najdalej dwóch miesięcy Omikronem zakazi się połowa populacji Europy.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów i 523 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to 320 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Posłuchaj
00:38 11502000_1.mp3 Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów i 523 tysiące osób. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MZ Waldemar Kraska w "Sygnałach dnia"

dn

Czytaj także

Dr Aneta Afelt: dzięki szczepieniom zachowujemy standard życia

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 19:45
- Każdy z nas powinien spotkać się z wirusem, najpełniej w warunkach kontrolowanych, kiedy podchodźmy do szczepienia. Dużo gorzej gdy będą to warunki niekontrolowane, nasza reakcja jeśli chodzi o skutki zdrowotne jest mało przewidywalna - mówiła w Polskim Radiu 24 Dr Aneta Afelt Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
rozwiń zwiń