X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komitet noblowski krytykuje premiera Etiopii. Wcześniej go nagrodził

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 04:23
Norweski Komitet Noblowski skrytykował laureata Pokojowej Nagrody Nobla z 2019 roku, premiera Etiopii Abiy Ahmeda. W oświadczeniu wezwano polityka do zakończenia wojny domowej oraz konfliktu w regionie Tigraj.
Abiy Ahmed
Abiy AhmedFoto: shutterstock.com/Alexandros Michailidis

"Jako premier i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Abiy Ahmed ponosi szczególną odpowiedzialność za zakończenie konfliktu i wspieranie pokoju" - podkreślono.

Przypomniano, że "od jesieni 2020 roku napięcia w Etiopii przerodziły się w konflikt zbrojny na dużą skalę". "Sytuacja humanitarna jest niezwykle poważna i niedopuszczalne jest, aby pomoc humanitarna nie docierała do potrzebujących" - stwierdził komitet noblowski.

Abiy Ahmed wysłał wojska do regionu Tigraj w celu obalenia Ludowego Frontu Wyzwolenia Tigraju (TPLF), oskarżając jego kierownictwo o atakowanie baz wojskowych i ignorowanie władzy federalnej.

Według ONZ konflikt pochłonął tysiące istnień ludzkich i spowodował poważny kryzys humanitarny, zmuszając ponad dwa miliony ludzi do opuszczenia domów.

Jednocześnie podkreślono, że rolą komitetu "nie jest komentowanie wydarzeń w Etiopii ani ocenianie laureata Nagrody Nobla po jej otrzymaniu".

Nagroda Nobla

Szef etiopskiego rządu otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 2019 roku za "pracę na rzecz zakończenia konfliktu między Etiopią a Erytreą". Doceniono zawarcie porozumienia pokojowego między państwami oraz inicjatywy polityczne premiera na rzecz demokracji i praw człowieka.

Jak zauważają norweskie media, komitet noblowski bardzo rzadko komentuje w oficjalnym oświadczeniu postępowanie laureata nagrody.

Czytaj także:

jbt


Czytaj także

"Fundamentem demokracji jest wolność słowa". Dmitrij Muratow odebrał Pokojową Nagrodę Nobla

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 15:57
Rosyjski dziennikarz Dmitrij Muratow podczaj odbierania Pokojowej Nagrody Nobla, mówił o łamaniu praw człowieka i wolności obywatelskich w jego kraju. Szef "Nowej Gaziety" wymienił nazwiska zamordowanych rosyjskich dziennikarzy, wspomniał też o prześladowanych politykach opozycji, w tym o Aleksieju Nawalnym oraz o organizacjach pozarządowych poddawanych represjom.
rozwiń zwiń