X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania i Indie rozpoczęły negocjacje ws. umowy o wolnym handlu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 03:44
Wielka Brytania i Indie rozpoczęły w czwartek w New Delhi negocjacje na temat umowy o wolnym handlu. Miałaby ona zwiększyć obroty handlowe między obydwoma krajami ponad dwukrotnie.
Zawarcie przez Londyn takiej umowy byłoby postrzegane jako duży sukces i wymierna korzyść z brexitu.
Zawarcie przez Londyn takiej umowy byłoby postrzegane jako duży sukces i wymierna korzyść z brexitu. Foto: shutterstock.com/oleschwander

Brytyjska minister handlu międzynarodowego Anne-Marie Trevelyan i jej indyjski odpowiednik Piyush Goyal oświadczyli, że ich celem jest podpisanie umowy do końca roku, choć możliwe jest, że wcześniej, w ciągu kilku miesięcy, zawarte zostanie częściowe porozumienie.

Dla Wielkiej Brytanii, wobec braku postępu w rozmowach na temat umowy o wolnym handlu z USA, wynegocjowanie takiego porozumienia z Indiami stało się obecnie priorytetem. Szczególnie że brytyjski rząd coraz bardziej przenosi swoje zainteresowanie w stronę Indo-Pacyfiku, a według prognoz, Indie do 2050 r. mają stać się trzecią największą gospodarką świata.

Zawarcie przez Londyn takiej umowy byłoby postrzegane jako duży sukces i wymierna korzyść z brexitu, bo chodzi o umowę która musi być wynegocjowana od początku, a nie jest jedynie przedłużeniem wcześniejszych umów, którymi była objęta jako członek Unii Europejskiej. Dodatkowo - UE umowę z Indiami próbuje wynegocjować od wielu lat, ale jak na razie bez powodzenia.

- Jest to okazja, którą musimy wykorzystać, aby na nadchodzące dziesięciolecia skierować nasze partnerstwo na tor wzajemnego dobrobytu - powiedziała Trevelyan.

Korzyści z umowy 

Wielka Brytania szacuje, że umowa może niemal podwoić jej eksport do Indii i zwiększyć całkowity handel między krajami o 28 miliardów funtów rocznie do 2035 roku. W 2019 r. wartość obrotów handlowych wynosiła 23 mld funtów. Rząd w Londynie liczy, że dzięki umowie brytyjskie firmy będą sprzedawać do Indii więcej produktów, ale także, że Indie staną się znaczącym nabywcą brytyjskich zielonych technologii oraz usług.

Indie chcą większych możliwości dla Hindusów do życia i pracy w Wielkiej Brytanii, zatem w ramach negocjacji mogą forsować złagodzenie przepisów i obniżenie opłat dla indyjskich studentów i specjalistów udających się do Wielkiej Brytanii. Jednak Goyal zapewnił, że nie będzie to warunkiem koniecznym do zawarcia umowy handlowej.

Czytaj także:

jbt

Czytaj także

Irlandia otrzyma ponad 920 mln euro z funduszu UE na łagodzenie skutków Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 15:31
Irlandia otrzyma 920,4 mln euro z unijnego funduszu na łagodzenie skutków Brexitu - ogłosiła Komisja Europejska. Irlandia jest pierwszym państwem, któremu przyznano środki i będzie największym beneficjentem wartego 5,4 mld euro funduszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napięta sytuacja polityczna na Wyspach. "Czar Borisa Johnsona wydaje się słabnąć"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 18:00
- Czar Borisa Johnsona rozlał się na cały kraj, szczególnie na Anglię, i sprawił, że mapa wyborcza zakolorowała się na niebiesko. Uwieść dali się nawet wyborcy z tradycyjnie lewicowych okręgów, a teraz wydaje się, że czar w wielu miejscach się rozwiewa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 nasz korespondent w Londynie Adam Dąbrowski.
rozwiń zwiń