X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w USA. Sąd Najwyższy zablokował wymóg szczepienia lub testów w firmach

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 23:13
Amerykański Sąd Najwyższy zablokował restrykcje dotyczące testów i szczepionek na COVID-19 w średnich i dużych firmach. Pakiet przepisów firmował prezydent USA Joe Biden.
Budynek Sądu Najwyższego USA
Budynek Sądu Najwyższego USAFoto: shutterstock

Od początku roku pracujący w Stanach Zjednoczonych, w firmach zatrudniających co najmniej 100 osób, mieli mieć obowiązek zaszczepić się przeciw koronawirusowi lub robić co tydzień test na jego obecność.

Firmy, które miały zaniedbać ten obowiązek, narażone były na grzywny w wysokości 14 tysięcy dolarów za każdego niezaszczepionego lub nieprzetestowanego pracownika.

Teraz jednak sześciu konserwatywnych sędziów Sądu Najwyższego sprzeciwiło się ogłoszonym we wrześniu przez Joe Bidena rozwiązaniom, trzej liberalni sędziowie zagłosowali za. Sędziowie wyrazili w głosowaniu zgodę na wymóg szczepienia pracowników służby zdrowia w zakładach działających ze środków federalnych. Za było pięciu sędziów, przeciw - czterech.

Biden zwrócił się do pracodawców

W reakcji na czwartkowe wyroki prezydent Joe Biden wezwał pracodawców, by niezależnie od decyzji sądu wprowadziły obowiązki szczepień samodzielnie, podobnie jak wiele z największych firm USA. Biden zaznaczył też, że od momentu ogłoszenia decyzji o zamiarze wprowadzenia obowiązkowych szczepień liczba niezaszczepionych Amerykanów zmniejszyła się o ponad 55 milionów.

- Gdyby moja administracja nie wprowadziła obowiązku, dziś mielibyśmy znacznie większą liczbę ofiar Covid-19 i więcej hospitalizacji - podkreślił Biden w oświadczeniu.

Czytaj także:

bartos

Czytaj także

"Ważny krok w walce z pandemią". W USA zatwierdzono lek na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 21:02
Amerykańskie władze zatwierdziły do użytku lek na COVID-19 o nazwie Paxlovid. Jest on przeznaczony dla osób w wieku powyżej 12 lat, szczególnie narażonych na ciężki przebieg choroby.
rozwiń zwiń