X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: strajk nauczycieli ws. nowych regulacji covidowych. Mówią o "niewykonalnych" przepisach

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 02:50
Francuscy nauczyciele ogłosili strajk generalny przeciwko nowym przepisom sanitarnym, wprowadzonym w szkołach na początku stycznia. W proteście uczestniczą też organizacje rodzicielskie. Ich zdaniem nowe przepisy, których celem było uniknięcie zamykania klas, są niewykonalne.
Strajkowi francuskich nauczycieli mają towarzyszyć także demonstracje
Strajkowi francuskich nauczycieli mają towarzyszyć także demonstracjeFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Z powodu strajku odwołano zajęcia w ponad połowie szkół podstawowych i przedszkoli w kraju. W strajku weźmie udział ponad 75 procent nauczycieli pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych - poinformowały związki nauczycielskie.

Organizatorzy protestu twierdzą, że to jeden z największych strajków w sektorze szkolnictwa we Francji od 20 lat. W kilku miastach, między w innymi w Paryżu, odbędą się także demonstracje.

"Niewykonalne" wytyczne

Nowe przepisy w szkołach przewidują trzykrotne testowanie uczniów w klasach, w których wykryto jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Rodzice skarżą się jednak na niedobór testów i kolejki w aptekach, w których można wykonać badanie lub kupić test. Nauczyciele twierdzą z kolei, że nowe przepisy narażają uczniów i pedagogów na zakażenie koronawirusem i domagają się przywrócenia dawnej zasady, zgodnie z którą klasy, w których wykryto jeden przypadek zakażenia koronawirusem, były zamykane.

Strajkujący żądają też udostępnienia w szkołach testów na ślinę - mniej bolesnych dla dzieci, oraz maseczek ochronnych typu FFP2.

Niektóre związki zawodowe twierdzą również, że rząd powinien przełożyć egzaminy maturalne i zatrudnić większą liczbę zastępców nauczycieli.

Obecnie we Francji z powodu COVID-19 zamkniętych jest ponad 10 tysięcy klas. Około 8 procent nauczycieli przebywa na kwarantannie.

Czytaj także:

kp

Czytaj także

Belgia zmienia zasady kwarantanny. Będzie mniej restrykcyjnie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 14:45
We wtorek władze Belgii złagodziły zasady kwarantanny dla osób zaszczepionych, które miały kontakt z zakażonymi koronawirusem. W środę zdecydowano o poluzowaniu regulacji także w szkołach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Omikron nie ustępuje. Lawinowy przyrost zakażeń w kolejnych krajach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 20:45
Rekordowo wysokie liczby zachorowań na COVID-19 odnotowywane są w kolejnych krajach. Powodem nowej fali zakażeń jest wariant omikron, który rozchodzi się kilkakrotnie szybciej niż poprzednie odmiany SARS-CoV-2.
rozwiń zwiń