X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Kazachstanie wciąż się tli się niepokój. Służby zatrzymały tysiące ludzi

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 10:07
Jak podają lokalne kazachskie media, minionej doby w kraju zatrzymano około 1700 osób. Od początku stycznia, kiedy wybuchły w kraju gwałtowne protesty, służby ujęły 11 tysięcy ludzi.
W Kazachstanie trwają zatrzymania demonstrantów. Ostatniej doby ujęto około 1700 osób
W Kazachstanie trwają zatrzymania demonstrantów. Ostatniej doby ujęto około 1700 osóbFoto: PromKaz/Shutterstock

Mieszkańcy Kazachstanu wyszli na ulice 2 stycznia, gdy rząd ogłosił podwyżkę cen paliw. W kolejnych dniach grupy demonstrantów próbowały zająć budynki rządowe i redakcje państwowych stacji telewizyjnych. Doszło do starć z siłami porządkowymi, w których zginęły 164 osoby, a kilka tysięcy zostało rannych.

Protesty w Kazachstanie. Władze mówią o "terrorystach"

Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew nazwał część protestujących "terrorystami" i wydał rozkaz strzelania do każdego, kto nie podda się na wezwanie policji. Zdymisjonował także rząd i powołał nowy gabinet, zapowiadając wdrożenie programu naprawczego, który w części ekonomicznej odpowiada postulatom demonstrantów.

Na jego prośbę, tydzień temu do Kazachstanu przyleciały oddziały specjalne państw członkowskich poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, której trzon stanowią rosyjscy żołnierze. Według zapewnień prezydenta Tokajewa, misja stabilizacyjna ODKB została wypełniona i zagraniczne wojska nie są już potrzebne.

Tokajew umacnia swoją pozycję

W ocenie części niezależnych komentatorów, Kasym-Żomart Tokajew wykorzystał zamieszki, żeby uniezależnić się od wpływów byłego prezydenta Nursułtana Nazarbajewa.

Jednocześnie komentatorzy podkreślają, że wezwanie na pomoc obcych wojsk ujawniło słabość struktur bezpieczeństwa i mocniej związało Kazachstan z Rosją.

Posłuchaj
00:48 11496501_1.mp3 W Kazachstanie trwają zatrzymania demonstrantów. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR) 

Czytaj także:

ms

Czytaj także

Zamieszki w Kazachstanie. Rząd kraju otrzyma wsparcie m.in. od Rosji

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 00:00
Jak poinformował Nikol Paszynian, premier Armenii i przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, do Kazachstanu zostaną wysłane Zbiorowe Siły Pokojowe OUBZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka rozmawiał z Nursułtanem Nazarbajewem. Omówili sytuację w Kazachstanie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 05:19
Białoruska państwowa agencja informacyjna poinformowała, że Aleksander Łukaszenka rozmawiał w piątek telefonicznie z Nursułtanem Nazarbajewem, byłym przywódcą Kazachstanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazachstan: były premier z zarzutem zdrady stanu. Przebywa w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 08:10
Były premier Kazachstanu, szef Służby Bezpieczeństwa Karim Maksimow został osadzony w areszcie. Przeciwko niemu i kilku członkom rządu rozpoczęto śledztwo, zarzucono im zdradę stanu. Informują o tym służby prasowe prezydenta Kasyma-Żomarta Tokajewa.
rozwiń zwiń