X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kanadyjskie MSZ nie wyklucza sprzedaży broni Ukrainie. Trwają rozmowy z Kijowem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 05:57
Minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly nie wyklucza sprzedaży przez Kanadę broni Ukrainie. W telewizyjnym wywiadzie podkreśliła, że trwają rozmowy z Kijowem, a Kanada nieustannie wzywa Rosję do deeskalacji sytuacji.
Minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly nie wyklucza sprzedaży przez Kanadę broni Ukrainie.
Minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly nie wyklucza sprzedaży przez Kanadę broni Ukrainie.Foto: Bumble Dee/Shutterstock

Joly była wielokrotnie pytana w wywiadzie dla stacji telewizyjnej CTV, czy w razie wtargnięcia wojsk rosyjskich na Ukrainę Kanada zgodzi się na sprzedaż broni dla ukraińskiej armii i nie wykluczyła tej możliwości.

- Najważniejszą sprawą obecnie jest współpraca z Ukrainą w sprawie zagrożeń dla ich bezpieczeństwa. To będziemy robić. Minister obrony Anita Ananda aktywnie zajmuje się tym dossier, trwają rozmowy z sojusznikami. (…) Odpowiadając na pytanie: bezpieczeństwo Ukrainy to bezpieczeństwo Europy, a to znaczy, że jest to sprawa bezpieczeństwa dla całego świata i dla Kanady - podkreśliła Joly.

Joly dodała, że ministrowie rządu Kanady zajmują się na bieżąco problemem gromadzenia przez Rosję wojsk na granicy z Ukrainą. Przypomniała, że Kanada, tak jak sojusznicy z NATO, wzywali Rosję do wstrzymania tych działań. - Jeśli chodzi o zagrożenie, które stwarza obecnie Rosja, to właśnie z tego powodu w piątek odbyło się ważne spotkanie z ministrami spraw zagranicznych krajów NATO - dodała Joly.

Kanada uznała niepodległość Ukrainy 30 lat temu. Od 2015 r. Kanada prowadzi na Ukrainie operację UNIFIER, czyli szkolenia dla ukraińskiego wojska. W ramach misji szkoleniowej Kanada wysyła co pół roku grupę 200 członków kanadyjskich sił zbrojnych na Ukrainę, ostatnia zmiana ma zakończyć swój pobyt w marcu br. Do końca września ub. r. w szkoleniach organizowanych przez kanadyjskie wojsko uczestniczyło ponad 30 tys. osób.

Rozmowy z Rosją

W niedzielę rozmowa przedstawicieli władz USA i Rosji w Genewie zainaugurowała serię spotkań dyplomatycznych Rosji i USA, które będą kontynuowane w poniedziałek.

Wcześniej w niedzielę sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział, że nie uważa, by w czasie rozmów dyplomatycznych USA-Rosja w Genewie doszło do przełomu. O postępy będzie trudno, gdy "Rosja przykłada Ukrainie broń do głowy" – podkreślił Blinken w wywiadzie dla stacji CNN. Waszyngton ma nadzieję, że możliwe jest zapobieżenie nowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Blinken podkreślił, że postęp w rozmowach będzie trudny ze względu na rosyjskie nagromadzenie wojsk przy granicy z Ukrainą.

W środę w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady NATO-Rosja, a w czwartek w Wiedniu spotkanie przedstawicieli Rosji i OBWE.

W miniony piątek Blinken zapewnił swojego ukraińskiego odpowiednika Dmytro Kułebę o niezachwianym poparciu dla suwerenności Ukrainy i podkreślił, że nie będzie rozmów z Rosją o Ukrainie bez Ukrainy - przekazał w piątek rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price.

Czytaj także:

jbt

Czytaj także

"Czasy Jałty się skończyły". Jednoznaczna deklaracja szefa dyplomacji UE ws. Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 18:12
Szef unijnej dyplomacji deklaruje wsparcie dla Ukrainy i ostrzega Rosję przed ponowną inwazją na ten kraj oraz podziałem na strefy wpływów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z sankcjami na Nord Stream 2? Stany Zjednoczone mają obawy

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 23:55
Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price krytycznie odniósł się do planu nałożenia przez Kongres dodatkowych sankcji na Nord Stream 2. Jak stwierdził, ich wprowadzenie w tym momencie podważy jedność europejskich sojuszników wobec zagrożenia ze strony Rosji.
rozwiń zwiń