X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 w Czechach. Tysiące ludzi protestowały na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 21:33
Ponad 3,5 tys. ludzi protestowało w Pradze w związku z obowiązkiem szczepień przeciwko COVID-19. Według rozporządzenia wydanego jeszcze przez poprzedni rząd Andreja Babisza od marca zaszczepieni będą musieli być przedstawiciele niektórych zawodów, a także wszystkie osoby powyżej 60. roku życia. Obecny gabinet Petra Fiali zapowiedział zmiany w tych regulacjach.
W czeskich miastach przeciwko restrykcjom covidowym protestowało kilka tysięcy osób
W czeskich miastach przeciwko restrykcjom covidowym protestowało kilka tysięcy osóbFoto: VividPix_Photography / Shutterstock.com

Protestujący zebrali się na placu Wacława, na którym ze sceny padały hasła przeciwko obowiązkowi szczepień oraz restrykcjom sanitarnym, takim jak noszenie maseczek. Z transparentami i flagami państwowymi manifestanci przeszli na Hradczany. Ich przemarsz zabezpieczało kilkuset policjantów. Służby nie odnotowały w trakcie protestu poważnych incydentów.

W weekend protesty przeciwko obowiązkowi szczepień odbyły się także poza czeską stolicą. W Brnie, drugim co do wielkości mieście Republiki Czeskiej, manifestowało w sobotę około dwóch tysięcy osób.

Przepisami wprowadzającymi obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 zajmie się czeski Trybunał Konstytucyjny. Wniosek w tej sprawie skierowała grupa senatorów, według których obowiązek stoi w sprzeczności z Kartą Podstawowych Praw i Swobód.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:51 czech.mp3 Czechy: protesty przeciwko obowiązkowi szczepień. Korespondencja Wojciecha Stobby (IAR)

fc

Czytaj także

Koronawirus: w Czechach wykryto wariant B.1.640

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 20:15
W czwartek w Czechach Szpital Uniwersytecki w Hradec Kralove poinformował o wykryciu pierwszego przypadku wariantu B.1.640 koronawirusa. Według Światowej Organizacji Zdrowia B.1.640 pojawił się we wrześniu 2021 r. w Demokratycznej Republice Konga (DRK).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionki a omikron. Prof. Szuster-Ciesielska: dawka przypominająca istotnie wzmacnia ochronę

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 07:51
- Skuteczność szczepionek wobec wariantu omikron jest mniejsza i dodatkowo spada z czasem - przyznała wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska. - Dlatego wskazane jest podanie dawki przypominającej, aby przywrócić tę odporność do poprzedniego poziomu - podkreśliła. 
rozwiń zwiń