X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozmowy USA-Rosja o Ukrainie. Blinken ostrzega Moskwę przed skutkami konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 17:47
Sekretarz stanu USA przed rozmowami w sprawie Ukrainy wystosował do Rosji ostrzeżenie. Antony Blinken powiedział, że w przededniu rozmów na temat rosnących napięć wokół Ukrainy, Moskwa musi wybrać między dialogiem i konfrontacją i liczyć się z konsekwencjami.
USA grożą Rosji poważnymi konsekwencjami w razie agresji na Ukrainę
USA grożą Rosji poważnymi konsekwencjami w razie agresji na UkrainęFoto: shutterstock/SB2010 studio

- Istnieje ścieżka dialogu i dyplomacji, aby spróbować rozwiązać niektóre z tych problemów i uniknąć konfrontacji - powiedział amerykański sekretarz stanu. - Drugą opcją jest konfrontacja i poważne konsekwencje dla Rosji, w przypadku, jeśli wznowi ona agresję na Ukrainę - stwierdził Antony Blinken.

Rozmowy mające na celu rozładowanie napięcia przy granicy z Ukrainą rozpoczną się 10 stycznia w Genewie. Ze strony USA przewodniczyć im będzie zastępca sekretarza stanu Wendy Sherman.

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow informował wcześniej, że Moskwa nie jest optymistycznie nastawiona do rozmów w Genewie ze Stanami Zjednoczonymi. - Oczekiwania są realistyczne - stwierdził, wskazując, że "prawdopodobnie naiwnością byłoby zakładanie szybkiego postępu.

Rosyjska interwencja

W rozmowie z telewizją CNN sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział także, że Waszyngton oczekuje od władz Kazachstanu wyjaśnień w sprawie konsultowania z Rosją działań swoich sił bezpieczeństwa. Potępił też wydawane przez kazachski rząd rozkazy strzelania do protestujących.

Wcześniej Stany Zjednoczone zakwestionowały przyczyny rosyjskiej interwencji w Kazachstanie.

O pomoc państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym w stłumieniu antyrządowych protestów poprosił prezydent kraju Kasym-Żomart Tokajew.

Riabkow przed spotkaniem w Genewie wskazał, że Moskwa nie planuje rozmawiać z Waszyngtonem o ostatnich wydarzeniach w Kazachstanie. - O czym tu dyskutować z Amerykanami? Ten temat w ogóle ich nie dotyczy – ocenił wiceminister.

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz o bezpieczeństwie w Europie:

fc

Czytaj także

Jarosław Guzy o sytuacji w Europie: mamy do czynienia z defensywną postawą NATO i USA

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 13:14
- Prezydent Rosji ma jeden cel: to nie jest doprowadzenie do deeskalacji na pograniczu NATO i Rosji, ale chodzi mu o jednostronne ustępstwa ze strony NATO. Jeżeli cokolwiek uzyska, to będzie jego sukces - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierewicz: gotowość Zachodu do ustępstw utrwala Rosję w determinacji do ataku

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 16:30
- Trudno sobie wyobrazić, by USA były w stanie w ogóle zrezygnować z obecności wojskowej na terenie flanki wschodniej NATO. Natomiast jest możliwość rozmów dotyczących zmniejszenia obecności wojsk. Taka opina istnieje zwłaszcza wśród Demokratów w USA - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń