X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chiny walczą z koronawirusem. Władze przetestują 14 mln mieszkańców Tiencinu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 16:25
Jak podaje w niedzielę dziennik "The Guardian" 14 mln mieszkańców miasta portowego Tiencin, położonego 150 km od Pekinu, zostanie przetestowanych pod kątem koronawirusa po tym, jak u około 20 osób wykryto ten patogen.
Władze przetestują 14 mln mieszkańców Tiencinu
Władze przetestują 14 mln mieszkańców TiencinuFoto: PAP/EPA/GT

Wśród zakażonych, u których jako pierwszych wykryto wirusa, jest 15 dzieci w wieku od ośmiu do 13 lat, czworo rodziców i pracownica placówki wychowania pozaszkolnego. Testowanie mieszkańców Tiencin rozpoczęło się w niedzielę i wedle planu ma się zakończyć w ciągu dwóch dni.

Pierwsze dwa przypadki zakażenia wykryto u 10-letniej dziewczynki i 29-letniej kobiety pracującej w placówce wychowania pozaszkolnego. U obu wykryto wariant omikron.

Mieszkańcom Tiencinu zalecono nieopuszczanie domów lub pozostanie w ich okolicy, aby mogli wziąć udział w badaniach przesiewowych. Przekazano im także, że dopóki nie zostanie potwierdzony negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, nie otrzymają "zielonego kodu" w chińskiej aplikacji covidowej. Prawie wszyscy obywatele Chin są zobowiązani do przedstawiania "zielonego" kodu - paszportu covidowego, m.in. w pojazdach transportu publicznego.

Strategia "zero Covid" 

Chiny zintensyfikowały swoją strategię "zero Covid" w okresie poprzedzającym zimowe Igrzyska Olimpijskie, które mają się rozpocząć w Pekinie 4 lutego. Podróż pociągiem między Tiencinem a stolicą zajmuje mniej niż godzinę.

Miliony ludzi zostały zamknięte w swoich domach w mieście Xi'an w prowincji Shaanxi, w którym znajduje się słynna terakotowa armia, i Yuzhou w prowincji Henan. Oba miasta położone są dalej od Pekinu niż Tiencin, jednak występują tam większe ogniska zakażeń. W mieście Zhengzhou, stolicy Henanu, od poniedziałku rozpoczynają się masowe testy, a szkoły zostaną zamknięte.

W sobotę w Chinach odnotowano 165 nowych potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2, w tym 92 lokalne. Do większości nowych infekcji doszło w Henanie i Shaanxi.

Czytaj także:

Koronawirus na świecie   Źródło: PAP/Adam Ziemienowicz

dn

Czytaj także

Masowe testy i lockdowny. Coraz więcej restrykcji covidowych w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 10:33
Kolejne miejscowości w Chinach wprowadzają masowe testy dla mieszkańców i ograniczają możliwość przemieszczania się. Restrykcje wprowadzane są w związku z coraz szybszym rozprzestrzenianiem się tam koronawirusa.
rozwiń zwiń