X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przewodnictwo Francji w UE. Emmanuel Macron zdradził szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 15:30
Już za kilka dni rozpocznie się przewodnictwo Francji w Unii, a jej priorytetem jest m.in.: polityka klimatyczna, migracja, cyfryzacja, sytuacja na wschodzie oraz kwestie społeczne. Z tej okazji prezydent Emmanuel Macron spotkał się w Paryżu z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i unijnymi komisarzami.
W centrum zainteresowania francuskiego przewodnictwa jest także pakiet azylowy
W centrum zainteresowania francuskiego przewodnictwa jest także pakiet azylowyFoto: PAP/EPA/MICHEL EULER / POOL

Obecnie na stole negocjacyjnym w Unii jest pakiet klimatyczny zaproponowany przez Komisję Europejską zakładający znaczną redukcję emisje CO2. - Liczmy na to, że francuskie przewodnictwo odnotuje postępy w pracach nad tą propozycją - mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen.

Francja zapowiada, że bardzo szybko będzie chciała doprowadzić do zatwierdzenia decyzji w sprawie unijnej taksonomii. Chodzi o uznanie atomu i gazu za zielone źródła energii, na czym zależy między innymi Polsce.

W centrum zainteresowania francuskiego przewodnictwa jest także pakiet azylowy. Paryż chce też doprowadzić do porozumienia w sprawie płacy minimalnej i złagodzenia rygorystycznych reguł budżetowych w Unii.

Z kolei w sprawach zagranicznych Francja opowiada się za dialogiem z Rosją. - Dialog nie oznacza uległości - podkreślił prezydent Francji Emmanuel Macron. Dodał, że w najbliższych dniach będzie rozmawiał z Władimirem Putinem na temat uspokojenia sytuacji na granicy z Ukrainą. Francuski prezydent podtrzymał też wolę prowadzenia rozmów w ramach formatu normandzkiego, czyli z udziałem przywódców Niemiec, Ukrainy i Rosji.

Czytaj więcej:

nj

Czytaj także

"UE zareaguje odpowiednio na każdą agresję". Szefowa KE grozi Rosji kolejnymi sankcjami

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 18:31
Ursula von der Leyen w nagraniu wideo zamieszczonym na Twitterze zapewniła Ukrainę o pełnym unijnym poparciu. Przewodnicząca Komisji Europejskiej zagroziła też Rosji kolejnymi sankcjami, jeśli zaatakuje ona Ukrainę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa KE przestrzega Rosję przed atakiem na Ukrainę. "Odpowiedź będzie stanowcza, koszty ogromne"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 22:22
Unia Europejska wezwała Rosję do zmniejszenia napięcia na Wschodzie. Europejscy liderzy ostrzegli władze w Moskwie przed ponowną agresją na Ukrainę. Szefowa KE Ursula von der Leyen przekazała, że pakiet sankcji, który byłby wprowadzony w przypadku inwazji, jest obecnie przygotowywany. 
rozwiń zwiń