X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aborcja główną przyczyną śmierci na świecie. Wygrywa z rakiem, AIDS, koronawirusem i wypadkami

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 09:00
Jak informuje "Nasz Dziennik", w 2021 roku z powodu aborcji życie straciło co najmniej 42,6 mln dzieci poczętych. Ta liczba znacznie przewyższa statystyki pozostałych przyczyn zgonów, w tym raka, HIV/ AIDS, czy wypadków drogowych.
Aborcja jest główną przyczyną śmierci na świecie. Podano statystyki
Aborcja jest główną przyczyną śmierci na świecie. Podano statystyki Foto: Shutterstock/AePatt Journey

Gazeta podała dane na podstawie witryny internetowej "Worldometer", która w czasie rzeczywistym monitoruje liczniki i statystyki dotyczące różnych kwestii społecznych.

"Wiemy więc, że - oficjalnie - do 31 grudnia 2021 roku zmarło na świecie 58 mln 700 tys. ludzi. Jednocześnie dowiadujemy się, że w minionym roku przeprowadzono - również oficjalnie - 42 mln 640 tys. 209 aborcji. Z wyliczeń wynika, że aborcja jest ponad 12 razy bardziej śmiertelna, niż koronawirus" - czytamy w "Naszym Dzienniku".

"Musimy zdawać sobie sprawę, że całkowita liczba z pewnością jest dużo wyższa, ponieważ dane oficjalne nie uwzględniają środków wczesnoporonnych oraz aborcji nigdzie nieraportowanych, np. po cichu, często w wyniku nielegalnie dostarczanych i przyjmowanych pigułek aborcyjnych" - zauważa prezes Human Life International-Polska Ewa Kowalewska.

Strategie demograficzne

Dziennik zwraca uwagę, że jednocześnie wiele krajów opracowuje strategie demograficzne, aby zahamować depopulację.

- Możemy zapytać, czy tworzenie programów społecznych, ekonomicznych ma sens, jeśli jednocześnie przymykamy oczy na to, że głównym czynnikiem depopulacji na świecie są antykoncepcja i aborcja - podkreśla ks. prof. Krzysztof Bielawny, specjalista z dziedziny demografii.

Z kolei lekarz ginekolog i położnik prof. Bogdan Chazan zaznacza, że w szpitalach dzieci abortowane nie są zaliczane do zmarłych pacjentów. - Mówimy tu o przypadkach tzw. aborcji eugenicznej, czyli wykonywanej po 22 tygodniu ciąży. Dziecko, które umiera w wyniku aborcji, powinno być wpisywane do statystyk umieralności okołoporodowych, a tak się nie dzieje - wyjaśnia.

Według prof. Chazana, "w ten sposób próbuje się wmówić społeczeństwu, że umarł nie człowiek, tylko jakiś nieokreślony byt, który nawet nie ma odpowiedniej nazwy". - Sufluje się nam takie dziwactwa językowe, które zwyczajnie ocierają się o absurd. Bo jak można dziecko poddane aborcji eugenicznej w 22. tygodniu, które oddycha jeszcze po aborcji, nazwać "grudką tkanek" - pyta lekarz.

Czytaj także:

bartos

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT aborcja społeczeństwo

Czytaj także

USA: rekordowy rok w sprawie pro-life. Uchwalono najwięcej przepisów chroniących życie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 08:32
Stanowi ustawodawcy w USA uchwalili tylko w tym roku tyle przepisów dotyczących ograniczenia aborcji, co w latach 2018-2020.
rozwiń zwiń