X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydencja Francji w UE. Macron chce stawiać na ochronę granic

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 07:40
Szefowa Komisji Europejskiej i komisarze przebywają w Paryżu w związku z przewodnictwem Francji w Unii w tym półroczu. W czwartek odbyła się robocza kolacja, a dziś mają mieć miejsce rozmowy francuskich ministrów z unijnymi komisarzami zajmującymi się tymi samymi dziedzinami - dwustronne i w grupach tematycznych - informuje dziennikarka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Drugi dzień wizyty szefowej Komisji Europejskiej i komisarzy w Paryżu w związku z przewodnictwem Francji w Unii
Drugi dzień wizyty szefowej Komisji Europejskiej i komisarzy w Paryżu w związku z przewodnictwem Francji w UniiFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Europa suwerenna to motyw przewodni francuskiego przewodnictwa. Prezydent Emmanuel Macron, przedstawiając priorytety kilka tygodni temu mówił o Unii, która będzie skuteczniej strzegła swoich zewnętrznych granic.

Widzimy co dzieje się na granicy litewskiej, łotewskiej i polskiej - podkreślał prezydent Francji nawiązując do ataku hybrydowego białoruskiego reżimu z wykorzystaniem migrantów.

Reforma Schengen

Paryż chce postępów w negocjacjach dotyczących prawa azylowego i reformy Schengen. Zamierza też skupić się na pakiecie klimatycznym i przypilnować, żeby atom i gaz zostały uznane za zielone źródła energii o co zabiegała między innymi Polska. Ale są też kwestie nieplanowane i groźba kolejnej rosyjskiej interwencji na Ukrainę. Francja przyznaje, że to będzie jedna z palących spraw do rozwiązania.

Przewodnictwo zbiega się w czasie z kwietniowymi wyborami prezydenckimi i czerwcowymi parlamentarnymi, co Emmanuel Macron chce wykorzystać i już wysyła sygnały do elektoratu mówiąc o łagodzeniu rygorystycznych reguł budżetowych w Unii i chęci porozumienia w sprawie płacy minimalnej.

Posłuchaj
00:56 11488792_1.mp3 Wizyta KE we Francji w związku z przewodnictwem w Unii. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Czytaj także:

dn

Czytaj także

KE z wizytą we Francji w związku z przewodnictwem w UE. Klimat priorytetem Paryża

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 04:00
Dwa dni potrwa rozpoczynająca się dziś wizyta polityków Komisji Europejskiej we Francji. Wyjazd przewodniczącej Komisji i unijnych komisarzy ma związek z rozpoczętym przewodnictwem Paryża w pracach UE. Prezydencja Francji potrwa do końca czerwca.
rozwiń zwiń