X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Turcji wzywa do muzułmańskiego zjednoczenia. Mówi o "islamofobii"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 17:54
- Musimy wzmocnić naszą solidarność w obliczu antymuzułmańskiej nienawiści, ksenofobii i rasizmu kulturowego, które nasiliły się w trakcie pandemii - powiedział Recep Erdogan podczas wystąpienia na zorganizowanej w Chicago konwencji. 
Prezydent Turcji wezwał muzułmanów do zjednoczenia się
Prezydent Turcji wezwał muzułmanów do zjednoczenia się Foto: Shutterstock/Orlok

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zaapelował we wtorek podczas wspólnej konwencji Muzułmańskiego Towarzystwa Amerykańskiego i Islamskiego Koła Ameryki Północnej o zjednoczenie i solidarność wszystkich muzułmanów w obliczu narastającej w świecie islamofobii.

- Musimy wzmocnić naszą solidarność w obliczu antymuzułmańskiej nienawiści, ksenofobii i rasizmu kulturowego, które nasiliły się w trakcie pandemii - powiedział Erdogan podczas wystąpienia na zorganizowanej w Chicago konwencji. Dodał, że muzułmanie muszą się zjednoczyć i odłożyć na bok dzielące ich różnice kulturowe i etniczne.

"Są braćmi i siostrami"

- Wszyscy muzułmanie są braćmi i siostrami, bez względu na pochodzenie, kolor skóry, narodowość, kulturę czy wyznawany odłam religii - podkreślił, dodając, że w islamie nie ma miejsca na wykluczenie, podżeganie czy terror.

Dodał, że zamiast zamykać się w swoich wspólnotach, muzułmanie powinni starać się być pewni siebie i odgrywać zasłużoną rolę w społeczeństwach, w których żyją.

Na początku 2021 roku prezydent Erdogan oskarżył państwa zachodnie o celowe niepodejmowanie działań przeciwko rosnącej na świecie islamofobii.

Czytaj także:

bartos

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Turcja islam

Czytaj także

Nienawiść, przemoc i dżihad. Za głoszenie tych treści na pół roku zamknięto wielki meczet pod Paryżem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 10:41
Wielki meczet w Beauvais pod Paryżem został zamknięty w związku z podejrzeniem o głoszenie tam radykalnych treści. Decyzję - na 6 miesięcy - podjęła prefektura Oise, gdzie znajduje się świątynia.
rozwiń zwiń