X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Omikron obecny już w kilkunastu krajach. Państwa zabezpieczają się przed nową mutacją

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 01:57
Kolejne kraje wprowadzają restrykcje wobec pojawienia się nowego wariantu koronawirusa. Szacuje się, że Omikron jest już obecny w co najmniej kilkunastu krajach na świecie. W ubiegłą środę poinformowano o pojawieniu się nowej odmiany w Republice Południowej Afryki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MikeDotta / Shutterstock.com

Japonia i Izrael to dwa pierwsze kraje, które wobec pojawienia się nowego wariantu SARS-CoV-2 całkowicie zamknęły granice dla obcokrajowców. Australia z kolei opóźniła planowane na najbliższą przyszłość otwieranie granic. Kraje Unii Europejskiej wstrzymały przyloty z RPA, a Stany Zjednoczone dodatkowo także z kilku innych krajów na południu Afryki.

Restrykcje wprowadziły też kraje afrykańskie. Maroko na dwa tygodnie całkowicie zawiesiło ruch lotniczy. Angola i Sudan zamknęły granice dla mieszkańców południa kontynentu, a Rwanda zawiesiła loty do RPA, Zambii i Zimbabwe.

Amerykański prezydent Joe Biden zapowiedział, że prócz zamknięcia granicy dla Afrykańczyków z południa, nie planuje na razie dodatkowych restrykcji. Zaapelował równocześnie do Amerykanów, aby zaszczepili się trzecią, dodatkową dawką.

Nie wiadomo na razie, jakie skutki w organizmie może wywołać wariant Omikron. Wiadomo jedynie, że jest on bardziej zaraźliwy i że może oznaczać szybki wzrost zachorowań na COVID-19. Lekarze z RPA, którzy mieli kontakt z wariantem, twierdzą, że przynosi on jedynie lekkie objawy. Nie ma też informacji, by ktokolwiek zmarł w wyniku zakażenia się nowym wariantem.

Posłuchaj
00:45 11427033_1.mp3 Nowe restrykcje wobec Omikrona. Informacje w tej sprawie zebrał Wojciech Cegielski (IAR)

Czytaj także:

Czytaj także:
shutterstock covid warszawa testy free 1200.jpg
Omikron jest już w Polsce? Eksperci komentują

jbt

Czytaj także

Omikron wyzwaniem dla Europy. Szwajcaria ogranicza wjazd z krajów, w których go wykryto

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 00:30
Szwajcarskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w sobotę kraj rozszerzył wymagania dotyczące kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii, Czech, Holandii, Egiptu i Malawi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Omikron szerzy się w Europie i na innych kontynentach, rządy reagują ograniczeniami na granicach

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 13:46
Nowy wariant koronawirusa o nazwie Omikron rozprzestrzenia się w Europie - wynika z doniesień służb sanitarnych w poszczególnych krajach. Rządy wprowadzają kolejne ograniczenia w podróżach z krajów południowej Afryki.
rozwiń zwiń