X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Z Rosji uciekają bliscy współpracownicy Aleksieja Nawalnego. "Boją się aresztowania i procesu"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 22:51
Bliscy współpracownicy przetrzymywanego w kolonii karnej Aleksieja Nawalnego wyjeżdżają z Rosji, w obawie przed aresztowaniem i procesem - napisał "Kommiersant". Radio Echo Moskwy uściśliło, że z 38 osób 14 już opuściło swój kraj. Organizacje związane z Aleksiejem Nawalnym, w tym Fundacja Walki z Korupcją i tak zwane "sztaby regionalne" zostały uznane w Rosji za organizacje ekstremistyczne.
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: aleksandr_foto/Shutterstock

"Kommiersant" zwraca uwagę, że Rosję opuścił były szef sztabu Aleksieja Nawalnego w Nowosybirsku i tamtejszy deputowany Siergiej Bojko. Dziennik napisał, że opozycyjny polityk wyjechał ponieważ obawia się aresztowania pod zarzutem utworzenia organizacji ekstremistycznej. "Co najmniej połowa byłych koordynatorów sztabów regionalnych już opuściła kraj, albo zamierza tak zrobić" - podkreśliła gazeta.

Rosyjski dziennik przypomniał, że latem organizacje związane z Aleksiejem Nawalnym zostały zdelegalizowane i uznane za ekstremistyczne. Natomiast we wrześniu Komitet Śledczy wszczął postępowanie przeciwko liderowi opozycji oraz jego zwolennikom w związku z podejrzeniem stworzenia, kierowania i uczestnictwa w organizacji ekstremistycznej.

Według rosyjskich obrońców praw człowieka, władze chcą zastraszyć zwolenników opozycji i podporządkować Kremlowi wszystkie organizacje, ruchy i stowarzyszenia obywatelskie.

Aleksiej Nawalny

Nawalny od końca marca br. odbywa wyrok w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim. Opozycjonista został przed kilku laty skazany na karę w zawieszeniu za rzekome malwersacje finansowe. Sąd nakazał na początku br. wykonanie tej kary i osadzenie Nawalnego na około 2,5 roku w kolonii karnej. Opozycjonista rozpoczął głodówkę pod koniec marca br. Kilka tygodni później przerwał ją na prośbę lekarzy.

Czytaj więcej:

Posłuchaj
00:52 11426781_1.mp3 Z Rosji uciekają bliscy współpracownicy A. Nawalnego (IAR)

nj

Czytaj także

Nawalny z Nagrodą im. Sacharowa. Zadedykował ją "antykorupcyjnym bojownikom"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 21:29
Uhonorowany Nagrodą im. Sacharowa Parlamentu Europejskiego rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny oświadczył w czwartek, że jest zaszczycony tym wyróżnieniem. Na Twitterze napisał, że dedykuje je wszystkim "antykorupcyjnym bojownikom".
rozwiń zwiń