X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wariant Omikron już w Holandii? Ponad 60 zakażonych koronawirusem w samolotach z RPA do Amsterdamu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 10:55
U 61 osób, które przyleciały wczoraj do Amsterdamu z Republiki Południowej Afryki, stwierdzono zakażenie koronawirusem. To, czy chodzi o nowy, niebezpieczny, wariant Omikron, wykażą kolejne testy.
Na amsterdamskim lotnisku wylądowały samoloty linii KLM, w których, jak się okazało, przebywało 61 zakażonych koronawirusem osób
Na amsterdamskim lotnisku wylądowały samoloty linii KLM, w których, jak się okazało, przebywało 61 zakażonych koronawirusem osóbFoto: Wirestock Creators/shutterstock

Na amsterdamskim lotnisku Schiphol wylądowały w piątek dwa samoloty, należące do holenderskich linii KLM. Na ich pokładzie było około 600 pasażerów, którzy do Holandii przybyli z RPA: Kapsztadu i Johannesburga. 61 zakażonych osób trafiło na izolację do hotelu w pobliżu lotniska.

Rząd Holandii zakazał już wszelkich podróży lotniczych z południa Afryki. Pasażerowie, którzy byli już w drodze, zostali po przylocie poddani szczegółowym testom.

Wariant Omikron

Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób ostrzegło, że nowy wariant koronawirusa, który otrzymał nazwę Omikron, stanowi duże ryzyko dla Europy. Specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia określili go jako odmianę wysoce zaraźliwą. Według danych WHO, na świecie odnotowano do tej pory około stu przypadków tego wariantu, głównie w RPA i Botswanie. Media piszą, że pojawił się on też m.in. w Belgii i Izraelu.

Reakcje na nową odmianę koronawirusa

Kolejne państwa nakładają ograniczenia na podróżowanie do i z Republiki Południowej Afryki oraz państw sąsiednich. Decyzję o wstrzymaniu lotów podjęły: ​​kraje UE, Stany Zjednoczone, Kanada, Rosja, Arabia Saudyjska, Brazylia, Wielka Brytania i Australia. Minister zdrowia Republiki Południowej Afryki, Joe Phaahla uznał ograniczenia w podróżowaniu za nieuzasadnione. - To całkowicie sprzeczne ze standardami, którymi kieruje się Światowa Organizacja Zdrowia - oświadczył.

Czytaj także:

ms

Czytaj także

WHO ostrzega. "Wariant Omikron może być poważnym zagrożeniem"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 03:10
Nowy wariant koronawirusa może być poważnym zagrożeniem - twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia. Chodzi o wariant, wykryty po raz pierwszy dwa dni temu w Republice Południowej Afryki. WHO nazwała go "Omikron".
rozwiń zwiń