X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fatalne statystyki w Wielkiej Brytanii. Ponad 50 tys. nowych zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 02:01
Ostatniej doby na Wyspach zostało wykryte 50 019 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zarejestrowano 160 zgonów z powodu COVID-19. To pierwszy taka sytuacja od ponad miesiąca i druga od połowy lipca, by dobowy bilans zakażeń przekroczył 50 tys.
Ostatniej doby na Wyspach zostało wykryte 50 019 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
Ostatniej doby na Wyspach zostało wykryte 50 019 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.Foto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Od trzech tygodni liczba wykrywanych każdego dnia zakażeń systematycznie rośnie, choć procentowo nie są to aż tak duże wzrosty jak w wielu innych krajach europejskich. W ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzono łącznie 309,3 tys. infekcji, czyli o 10 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu.

Zauważalnie natomiast spadają bilanse zgonów. Wprawdzie bieżący jest minimalnie - o trzy - wyższy od tego z poprzedniego piątku, ale łączna liczba za ostatnie siedem dni - 877 - jest o 15,5 proc. mniejsza niż była w poprzednich siedmiu.

W piątek minister zdrowia Sajid Javid mówił, że w Wielkiej Brytanii nie potwierdzono jeszcze żadnego przypadku nowego wariantu - nazwanego przez WHO Omikron - ale jak zastrzegł, jest bardzo prawdopodobne, że znajduje się on już także w innych krajach poza tymi, gdzie go wykryto.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono już 10,07 mln zakażeń, z powodu których zmarły 144 593 osoby. Pod względem wykrytych zakażeń Wielka Brytania zajmuje czwarte miejsce na świecie, pod względem zgonów - siódme.

Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało 50,87 mln osób, drugą - 46,25 mln, a dawkę przypominającą - 16,78 mln. Stanowi to odpowiednio 88,5 proc., 80,4 proc. i 29,2 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia.

Czytaj także:

Czytaj także:
shutterstock_ lotnisko free 1200.jpg
Nowy wariant koronawirusa sparaliżuje świat? Europa wstrzymuje loty z RPA

jbt

Czytaj także

Wzrost zakażeń, ale nie będzie powrotu restrykcji. Brytyjski premier: trzymamy się naszego planu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 19:02
Po raz pierwszy od 17 lipca dobowa liczba nowych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii przekroczyła 50 tys. - podano w czwartek. Jeszcze przed opublikowaniem tych informacji premier Boris Johnson przyznał, że dane są wysokie, ale wykluczył na razie powrót restrykcji.
rozwiń zwiń