X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Będzie ekstradycja współpracowników Hugo Chaveza. Hiszpański sąd wydał zgodę

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 23:45
Były szef kontrwywiadu wojskowego Wenezueli generał Hugo Carvajal i zaufany oficer byłego prezydenta tego kraju Hugo Chaveza z ekstradycją do USA. Zgodę na nią wydał Sąd Karny i Administracyjny Hiszpanii (Audiencia Nacional). W innym orzeczeniu sąd zgodził się na wydanie Amerykanom również byłej osobistej pielęgniarki zmarłego w 2013 r. polityka.
Sąd w Hiszpanii wydał zgodę na ekstradycję do USA współpracowników byłego prezydenta Wenezueli
Sąd w Hiszpanii wydał zgodę na ekstradycję do USA współpracowników byłego prezydenta WenezueliFoto: Shutterstock/Harold Escalona

Według madryckiego dziennika "La Razon" piątkowe orzeczenie Audiencia Nacional kończy ostatecznie konflikt w tym sądzie dotyczący ekstradycji Carvajala, który cieszył się zaufaniem zarówno Chaveza, jak i jego następcy Nicolasa Maduro. Generał został ujęty w Hiszpanii w 2014 r. po swojej ucieczce z Wenezueli.

Spór o współpracowników Chaveza

Od października br. w hiszpańskim wymiarze sprawiedliwości trwał spór w sprawie wydania Amerykanom generała Carvajala, którzy zarzucają mu udział w masowej wysyłce narkotyków do USA.

Za pozostawieniem w Hiszpanii byłego szef wojskowego kontrwywiadu Wenezueli opowiadał się sędzia Manuel Garcia-Castellon z Audiencia Nacional, twierdząc, że Carvajal ma kluczowe informacje dla sprawy nielegalnego finansowania współrządzącej Hiszpanią lewicowej partii Podemos. Sędzia nie tylko sprzeciwia się ekstradycji generała, ale w październiku wezwał go na świadka.

Czytaj również:

Zgodnie z piątkowym orzeczeniem Audiencia Nacional generał może zostać wydany Amerykanom, gdyż hiszpański wymiar sprawiedliwości "otrzymał od USA gwarancje", na podstawie których Carvajal nie otrzyma kary dożywotniego więzienia, ani nie będzie poddawany torturom lub innym niehumanitarnym praktykom.

W piątek Audiencia Nacional zgodziła się również na ekstradycję do USA Patricii Diaz Guillen byłej osobistej pielęgniarki Hugo Chaveza. Miała ona prać pieniądze i należeć do organizacji przestępczej związanej z jednym z wenezuelskich milionerów Raulem Gorrinem. On również jest poszukiwany przez amerykański wymiar ścigania.

dz

Czytaj także

"Było jak na wojnie". Kilkadziesiąt osób zginęło w starciach policji z gangami w Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 03:00
Jak poinformowała wenezuelska minister spraw wewnętrznych Carmen Melendez, w dwudniowych starciach między policją a gangami w zachodnim Caracas zginęło około 22 "przestępców" i czterech członków sił bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wenezuelskim władzom zarzuca się zbrodnie przeciwko ludzkości. MTK rozpoczął śledztwo

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 10:29
Jak podał brytyjski dziennik "The Guardian", Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wszczyna formalne śledztwo w sprawie zarzutów o popełnienie zbrodni przeciw ludzkości przez wenezuelskie służby bezpieczeństwa pod rządami prezydenta Nicolasa Maduro. To pierwsze tego typu dochodzenie wobec kraju Ameryki Łacińskiej.
rozwiń zwiń