X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trudna sytuacja pandemiczna w Czechach. Rząd wprowadził stan wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 08:38
Od północy w Czechach obowiązuje stan wyjątkowy, wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. Ministerstwo zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie prawie 28 tysięcy nowych zakażeń. W szpitalach jest ponad 6 tysięcy chorych na COVID-19.
Trudna sytuacja pandemiczna w Czechach
Trudna sytuacja pandemiczna w CzechachFoto: Ireine / Shutterstock.com

W Czechach obowiązuje od piątku stan wyjątkowy wprowadzony przez rząd z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. O 18:00 wejdą w życie nowe obostrzenia, takie jak zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych i zakaz organizowania jarmarków bożonarodzeniowych. Ograniczona zostanie liczba widzów podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych, a restauracje, kluby i bary będą zamknięte między 22:00 a 5:00.

Ustępujący gabinet Andreja Babisza rozpoczął prace nad obowiązkiem szczepień. - Musimy wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia i domów opieki, dla strażaków, żołnierzy i policjantów, a także dla seniorów powyżej 60 roku życia. Jesteśmy wręcz przekonani, że obowiązkiem szczepień mogłaby zostać objęta grupa wiekowa 50+ - powiedział czeski premier.

59% populacji zaszczepione

Przeciwko obowiązkowi szczepień dla wybranych grup wiekowych opowiedział się przyszły rząd Petra Fiali. Dotychczas w Czechach zaszczepiło się w pełni około 59% populacji.

Stan wyjątkowy w Czech obowiązywał już wiosną 2020 r. przez 67 dni oraz od 5 października 2020 r. do 11 kwietnia 2021 r. przez 189 dni.

Czytaj także:

dn

Czytaj także

Słowacja zwiększa obostrzenia sanitarne dla niezaszczepionych. W Czechach dodatkowe restrykcje

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 04:13
W Czechach zaczynają obowiązywać dodatkowe restrykcje sanitarne dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Z kolei Słowacja zaostrza obostrzenia sanitarne dla takich osób.
rozwiń zwiń