X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dni Kultury Polskiej" w stolicy Litwy. "Ważne wydarzenie na muzycznej mapie Wilna"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 05:40
W stolicy Litwy rozpoczynają się dziś "Dni Kultury Polskiej". To już ósma edycja festiwalu. W programie znalazły się koncerty, wystawa raz wycieczki po Wilnie. 
W programie festiwalu m.in. koncerty i wystawa
W programie festiwalu m.in. koncerty i wystawaFoto: polskidom.lt

Wieczorem (około 16.30 czasu obowiązującego w Polsce) odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej dwudziestej rocznicy budowy Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Później wystąpi polski zespół Kapela ze wsi Warszawa

- Jeśli chodzi o polską muzykę, będzie to ważne wydarzenie na muzycznej mapie Wilna - mówi Bożena Mieżonis z Domu Kultury Polskiej w Wilnie, koordynatorka festiwalu. Jak dodaje, od pięciu lat organizatorzy starali się, aby grupa wystąpiła w litewskiej stolicy.

Posłuchaj
00:43 11420646_1.mp3 W Wilnie rozpoczynają się "Dni Kultury Polskiej". Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Jutro i pojutrze będzie można wziąć udział w wycieczkach. Jedna z nich jest przeznaczona dla najmłodszych i będzie poświęcona wileńskim legendom.

W ramach festiwalu odbędzie się jutro dyskusja zatytułowana "Wpływ Stanisława Lema na literaturę i nie tylko".

Promocja polskiej kultury

Bożena Mieżonis zwraca uwagę, że "Dni Kultury Polskiej" są ważnym wydarzeniem dla litewskich Polaków. - Jeśli mówimy o promocji polskiej kultury na Litwie, tej współczesnej, nie zapominając o tradycji i historii, to można powiedzieć, że jest to nasza wizytówka - zaznacza koordynatorka.

W niedzielę, na zakończenie festiwalu będzie można się wybrać na koncert filmowo-musicalowy "Od nocy do nocy".

kp

Czytaj także

Wilno: rusza Festiwal Filmu Polskiego w Scanoramie. "Kino polskie jest popularne na Litwie"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 01:37
Polski kandydat do Oscara, film Jana Matuszyńskiego "Żeby nie było śladów", zainauguruje dziś wieczorem w Wilnie Festiwal Filmu Polskiego w Scanoramie. Europejskie Forum Filmowe Scanorama jest jednym z największych tego typu wydarzeń filmowych w krajach bałtyckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela: otwarto wystawę poświęconą wspólnej historii Polski i Europy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 03:37
"Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" to wystawa, która wczoraj została otwarta w Brukseli w Dniu Narodowego Święta Niepodległości. Ekspozycję można oglądać w kościele Notre-Dame de la Chapelle. Jej realizatorami są Fundacja Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE oraz Centrum Kultury w Lublinie. Została ona dofinansowania przez Polską Fundację Narodową.
rozwiń zwiń