X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sytuacja pandemiczna w Czechach. Jest decyzja o wprowadzeniu stanu wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:54
Rząd Andreja Babisza ogłosił stan wyjątkowy, który ma obowiązywać w Czechach od północy przez 30 dni - podał portal informacyjny iDNES. Decyzję podjęto na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju.
Rząd czeski wprowadził stan wyjątkowy
Rząd czeski wprowadził stan wyjątkowyFoto: Shutterstock/Ireine

Stan wyjątkowy ma obowiązywać od piątku.

Obostrzenia w Czechach?

Nadzwyczajnej regulacji najprawdopodobniej towarzyszyć będą ograniczenia. Mowa jest o odwołaniu jarmarków świątecznych, imprez masowych z udziałem więcej niż 1000 osób oraz zamknięcie w godzinach nocnych restauracji, barów i klubów.

Szczegóły są ustalane i mają zostać przedstawione na konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia Adama Vojtiecha.

Media zwracają uwagę, że Vojtiech przed posiedzeniem rządu spotkał się z przedstawicielami ekspertów tworzącego się nowego centroprawicowego rządu Petra Fiali.

Koniec kadencji rządu

Zgodnie z czeską konstytucją, gabinet Andreja Babisza podał się do dymisji dzień po zakończeniu inauguracyjnego posiedzenia Izby Poselskiej, które trwało do późnych godzin wieczornych. Decyzja na piśmie trafiła do kancelarii prezydenta.

Stan wyjątkowy w Czech obowiązywał już wiosną 2020 r. przez 67 dni oraz od 5 października 2020 r. do 11 kwietnia 2021 r. przez 189 dni.

Czytaj także:

es

Czytaj także

Wybory w Czechach. Oto programy trzech najważniejszych formacji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 11:14
W rozpoczynających się w piątek i trwających do soboty wyborach do Izby Poselskiej czeskiego Parlamentu obywatele mają do wyboru listy kandydatów z 22 partii i koalicji. Według sondaży, największym poparciem cieszą się partia Ano premiera Andreja Babisza, centroprawicowa koalicja SPOLU i koalicja Partii Piratów i ruchu STAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy: na czele rządu stanie Petr Fiala. Dotychczasowy premier podał się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 11:45
Rząd Andreja Babisza podał się do dymisji. Czeski premier poinformował, że jego ugrupowanie przechodzi do opozycji. Mniejszościowy rząd Babisza będzie jednak pełnił obowiązki do czasu powołania nowego gabinetu.
rozwiń zwiń