X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek przyjął premiera Libanu. Celem wizyty Mikatiego było omówienie sytuacji w kraju

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 14:55
Papież Franciszek przyjął w Pałacu Apostolskim premiera Libanu Nadżiba Mikatiego. Rozmowa dotyczyła obecnej sytuacji w kraju, zwłaszcza pod kątem kryzysu politycznego i warunków społeczno-gospodarczych. Szef libańskiego rządu spotkał się również z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji abp Paulem Richardem Gallagherem.
Ojciec Święty zapewnił o swej modlitwie za Liban
Ojciec Święty zapewnił o swej modlitwie za LibanFoto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

- Niech Bóg weźmie Liban za rękę i powie mu: wstań - powiedział papież Franciszek w czwartek (25.11.) podczas audiencji dla premiera tego kraju, sunnity Nadżiba Mikatiego. Zapewnił o swej modlitwie za Liban, pogrążony w ciężkim kryzysie gospodarczym i finansowym oraz ubóstwie.

Po audiencji poinformowano, że sytuacja w tym kraju była jednym z tematów rozmowy papieża z Mikatim, który trzeci raz pełni funkcję premiera.

Podjęcie działań na rzecz wyjścia Libanu z impasu

Ojciec Święty zapewnił o swej modlitwie za Liban i o to, by przyniósł rezultaty wspólny wysiłek na rzecz tego, by pomóc mu się podnieść. Na zakończenie audiencji papież poprosił wszystkich obecnych o modlitwę w milczeniu.

Szef libańskiego rządu podarował papieżowi Franciszkowi m.in. przywiezioną w małej gablocie cegłę z historycznego kościoła melchickiego w Bejrucie, poważnie zniszczonego w katastrofalnej eksplozji w tym mieście w sierpniu zeszłego roku.

Czytaj również:

Po rozmowach premiera Mikatiego z Franciszkiem, sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji abp Paulem Richardem Gallagherem Watykan ogłosił w komunikacie, że w ich trakcie wyrażono nadzieję na to, że sprawiedliwość, konieczne reformy i wsparcie wspólnoty międzynarodowej pomogą "podnieść Kraj Cedrów".

"Aby Liban nadal był orędziem pokoju i braterstwa"

"Podkreślono znaczenie pokojowej koegzystencji, aby Liban nadal był orędziem pokoju i braterstwa, płynącym z Bliskiego Wschodu" - głosi nota Watykanu.

Papież kilkakrotnie wyrażał ostatnio pragnienie udania się z wizytą do Libanu.

nt

Czytaj także

"Nie można powtórzyć tego, co stało się z Irakiem". Pomoc Kościołowi w Potrzebie wyśle transport do Libanu

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 12:10
- Na pokładzie samolotu będą m.in. leki oraz mleko w proszku. Pomoc jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację wielu mieszkańców Libanu spowodowaną wybuchem w Porcie w Bejrucie, trudnymi warunkami z powodu COVID-19 oraz niekorzystną sytuacją polityczną - podkreślił ksiądz profesor Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wydarzenie, które wyznaczyło nową fazę w polityce". Szef Hezbollahu o krwawych zamieszkach w Bejrucie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 22:21
Przywódca libańskiego radykalnego ugrupowania szyickiego Hezbollah, szejk Hasan Nasrallah powiedział, że czwartkowe zamieszki w Bejrucie były bardzo poważnym wydarzeniem i wyznaczyły nową fazę w polityce wewnętrznej kraju.
rozwiń zwiń