X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kontrowersje wokół nowego szefa Interpolu. Jest oskarżony o tortury

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 13:11
Nowym prezydentem Interpolu został Ahmed Nasir ar-Raisi. Wybór dotychczasowego inspektora w ministerstwie spraw wewnętrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich budzi jednak spore kontrowersje. Urzędnik jest oskarżony o tortury i arbitralne zatrzymania.
Siedziba Interpolu we Francji
Siedziba Interpolu we Francji Foto: Shutterstock.com / HUANG Zheng

Przeciwko ar-Raisiemu wniesiono skargi karne w pięciu krajach, w tym we Francji, gdzie Interpol ma siedzibę oraz w Turcji, w której dokonuje się wyborów na to stanowisko. Swoje niezadowolenie z wybory w sposób stanowczy wyrazili Brytyjczycy.

AP zwróciła uwagę, że Emiratczyk przeprowadził sprawną kampanię, żeby zostać wybranym - jeździł po świecie i spotykał się z prawodawcami i wysokimi urzędnikami państwowymi. Podkreślał swoje stopnie i tytuły naukowe, które zdobył podczas studiów w Wielkiej Brytanii i USA oraz wieloletnie doświadczenie w policji.

Rewolucja w Interpolu?

W rozmowie z mediami z Abu Dhabi ar-Raisi zaznaczał, że chce "modernizować i przekształcać" Interpol, bazując na swoim doświadczeniu "szefa policji ZEA opartej na technologii oraz budowniczego mostów między społecznościami międzynarodowymi".

- To prawdziwy zaszczyt zostać wybranym na nowego prezydenta takiej organizacji jak Interpol - powiedział Nasir ar-Raisi. - Interpol organizacja niezastąpiona, zbudowana na sile partnerstwa. To właśnie tego ducha współpracy, zjednoczenia w misji, będę  pielęgnować, pracując nad bezpieczniejszym światem dla ludzi i społeczności" – powiedział nowy szef organizacji, cytowany przez Associated Press.

Interpol ogłosił także w czwartek, że wiceprezydentem na obie Ameryki zostanie Valdecy Urquiza z Brazylii, a jego odpowiednikiem na Afrykę Garba Baba Umar z Nigerii.

- To smutny dzień dla międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości i globalnej policji – powiedział AP Matthew Hedges, brytyjski doktorant, który w 2018 r. był więziony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez prawie siedem miesięcy pod zarzutem szpiegostwa.

***

We wtorek do Interpolu przyłączyły się Sfederowane Stany Mikronezji, stając się tym samym 195. państwem członkowskim tej organizacji.

as

Czytaj także

Chiny coraz mocniej wpływają na niemiecką edukację. Szefowa resortu apeluje do uczelni wyższych

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 11:05
Federalna Minister Edukacji Anja Karliczek wystosowała list do rektorów niemieckich uczelni, w którym apeluje o "zdecydowane przeciwdziałanie wpływom Chin".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Włoch: rezultaty szczytu G20 dają nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 21:14
Premier Włoch powiedział, że decyzje podjęte podczas szczytu G20 w Rzymie dają nadzieje na przyszłość. Jego zdaniem, uczestnicy spotkania są zdeterminowani, aby powstrzymać zmiany klimatyczne.
rozwiń zwiń